Националите до 15 години с първа победа на Балканиадата в Сърбия

Отборът на Драган Иванов се наложи над Черна гора с 3:0 гейма

Националният отбор по волейбол на България за момчета до 15 години постигна първа победа на Балканиадата, която се провежда в сръбския град Иваница.

След като на старта волейболистите ни отстъпиха на Румъния с 2:3 гейма, във втория си мач от предварителна група „В“, тимът ни, воден от треньора Драган Иванов надигра днес чисто Черна гора с 3:0 (27:25, 25:8, 25:12).

Трудности за България имаше само в първата част, след което родните „лъвове“ тотално надиграха съперника, а мачът приключи за 69 минути игра.След този успех България оглави временно групата с актив от 4 точки, като съхрани шансове за второ място в групата и продължаване на полуфинал.

По-късно тази вечер е вторият мач от нашата група, като домакините от Сърбия излизат срещу Румъния от 20:30 ч (б.в)

Утре, 5 август, волейболистите на България се изправят срещу Сърбия, в изключително важен двубой, който е с начален час 20:30 ч (б.в).

Временно класиране в група "В" след първия мач от втория ден:

1. България        2    1    1    5:3       4

2. Сърбия           1    1    0    3:0       3

3. Румъния         1    1    0    3:2       2

4. Черна гора      2    0    2    0:6       0

В другата група „А“, в първия мач за деня Гърция победи Молдова с 3:1 (25:14, 25:10, 19:25, 25:14). Пъ-късно играят Турция и Босна и Херцеговина.