Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

06 август 2016 23:11 Пламен Димитров

Евро Лудогорец изнесе лекция на Ботев за 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец допусна гол още в 86-ата секунда, но напълно надигра Ботев (Пд) и спечели с 4:1 у дома в първия си мач в новата Първа професионална лига. Стенио откри с глава след корнер за „канарчетата” във втората минута, но Сисиньо и Марселиньо от фаул обърнаха мача още преди 20-ата минута. Кешеру вкара дузпа в края на първата част за 3:1, а Кишада добави четвърти гол с разстрелващо воле в началото на втората за най-резултатния мач от началото на сезона.

Лудогорец потегли с победа в елита едва за втори път от шестте си сезона досега сред най-добрите.
Неприятен инцидент се случи преди началото на втората част, когато фен на Лудогорец заля с вода треньора на гостите Николай Костов, който се ядоса и влезе в остър диалог с привърженика на домакините.

Това бе първи мач за шампионите в първенството, защото гостуването им на Берое от първия кръг бе отложено заради важните битки с Цървена звезда в Шампионска лига. Отборът на Дерменджиев излезе за първи път в Разград след подвига на „Мала Маракана”, който не успя да напълни трибуните на „Лудогорец Арена”.

Дерменджиев ротира своя състав, в който не фигурираха фигури като Владо Стоянов, Моци, Пластун, капитана Дяков и Джонатан Кафу.

Началото бе много неприятно за „орлите”. Ботев стигна до корнер с първата си атака, капитанът Неделев центрира, Милан Борян се размина и Стенио отблизо с глава просто насочи в празната врата за 1:0 след 86 секунди игра.

Този гол хич не стресна Лудогорец, който заличи пасива още в 9-ата минута. Марселиньо овладя, огледа се и намери в коридор включилия се на скорост вдясно Сисиньо, който промуши през излезлия да го пресрещне вратар за 1:1.

Лудогорец натисна и стигна до опасен пряк свободен удар в 19-ата минута. Капитанът днес Марселиньо технично стреля над стената, Георги Георгиев не мръдна, а топката спря в мрежата – 2:1 и пълен обрат в 19-ата минута.

Тодор Неделев накара Борян да се разтяга и да избива изстрел към долния си десен ъгъл, а Георгиев лови удар на Кешеру от малък ъгъл след бързо изпълнено статично положение.

В 43-ата минута Мисиджан овладя дълъг пас в наказателното поле и чукна за нахлуващия Сисиньо, който бе повален от невнимателния Костадин Стоянов, а съдията Николай Йорданов даде дузпа. Клаудиу Кешеру бе категоричен и прати в десния ъгъл за 3:1 на почивката.

Лудогорец реши всичко само седем минути след паузата. Ботев загуби в собствената половина, Кешеру изведе Мисиджан вдясно, той центрира меко за напълно свободния Кишада, който бе оставен да си спре и да разстреля вратаря от воле за 4:1.

След четвъртия гол за шампионите темпото значително падна. Дерменджиев извади героя от „Мала Маракана” Вандерсон, после почивка получиха още Марселиньо и Натанаел.

Кешеру стреля мощно над целта, а Мисиджан от 4-5 метра не успя да пренасочи към мрежата силен шут на Кишада.

Смените на Николай Костов нямаха никакъв ефект и Ботев изобщо не успя да затрудни Милан Борян след почивката.

Лудогорец гостува на Левски в следващия кръг, а Ботев успя да събере само точка от първите си два мача.

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! Лудогорец - Ботев (Пд) 4:1!
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра Друг от новите влиза на терена - Меледже, който преди това беше в Септември (Сф).
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Бризола е сменен.
90' Две минути продължение, мачът се доиграва.
88' Удар Бърза акция за жълто-черните приключва с много неточен шут на Бризола от обещаваща позиция.
86' Удар Фаул на отлична позиция за Ботев, Неделев шутира разочароващо право в стената.
79' Удар Добър шанс за Ботев, но Терзиев с майсторски шпагат блокира удара на Жоао Паоло в корнер.
75' Смяна за състезател влизащ в игра Николай Костов пусна Даниел Кутев на негово място.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Стоянов напуска терена.
74' Смяна за състезател влизащ в игра В игра Витиня.
74' Смяна за състезател излизащ от игра Натанел е заменен.
70' Bнимание Силен изстрел на Кишада, Мисиджан не успя от 4-5 метра да отклони в мрежата, сериозен пропуск.
69' Единственият българин на терена за Лудогорец - Георги Терзиев, носи капитанската лента в момента.
65' Смяна за състезател влизащ в игра Новото попълнение Густаво Кампаняро ще играе до края.
65' Смяна за състезател излизащ от игра Архитектът на Лудогорец Марселиньо е сменен след гол и асистенция днес.
64' Смяна за състезател влизащ в игра Асен Чандъров, син на Румен Чандъров, влиза в игра.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Авторът на гола за Ботев - Стенио, напуска игра.
61' Удар Скоростна контра на домакините, Лукоки набра отдясно и върна леко назад за Кешеру, който овладя и мощно стреля малко над целта по диагонала!
58' Контузия или получаване на медицинска помощ Цветомир Панов падна лошо след битка за висока топка с Кешеру, лекарите влизат на терена да ми окажат помощ, няма нищо сериозно.
55' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Джоди Лукоки.
55' Смяна за състезател излизащ от игра Героят от Белград Вандерсон, който отбеляза хеттрик в Сърбия, е заменен под овациите на стадиона в Разград.
54' Първи гол за Жуниор Кишада през сезона, а Лудогорец е много близо до едва втората си победа на старта на елита от общо шесте си сезона при най-добрите.
53' Гол ЧУДЕСЕН ГОЛ! Кешеру изведе Мисисджан по фланга, той центрира меко за Кишада, който свободен в наказателното овладя и разстреля вратаря в левия ъгъл - 4:1!
51' Удар Фаул за Лудогорец на ръба на наказателното поле, Кешеру прехвърли стената, но и вратата.
49' Центриране Два поредни корнера за Ботев не доведоха до опасност пред домакинската врата.
46' Начало на мача Начало на втората част! Кешеру веднага поиска дузпа за задържане след пас към него в първата атака за полувремето, не я получава.
46' Николай Костов влезе в словесна разправа с фен на Лудогорец, който го заля с вода при излизането му към скамейката за второто полувреме. Намеси се полиция.
45+1' Край на мача Край на първата част! Лудогорец - Ботев (Пд) 3:1! Ботев поведе след 86 секунди, но после Лудогорец вкара три гола!
45' Една минута добавено време на първата част.
45' Втори гол за Кешеру за сезона след онзи в първия мач с Цървена звезда за 2:2.
44' Гол от дузпа КЕШЕРУ БЕЛЕЖИ ОТ БЯЛАТА ТОЧКА! Румънският нападател уверено вкара в десния ъгъл, вратарят се хвърли в другия - 3:1!
43' Bнимание ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан овладя дълъг пас вдясно в наказателното поле, чукна до себе си за Сисиньо, който бе спънат невнимателно от Костадин Стоянов. Контактът бе търсен, но го имаше.
41' Удар Кешеру получи след бързо изпълнение на корнер, опита нисък фалцов удар от малък ъгъл, Георгиев се хвърля и лови с лекота.
33' Центриране Ъглов удар за Лудогорец, но има фаул срещу Георги Георгиев след центрирането. По-спокойно последни минути.
29' Контузия или получаване на медицинска помощ Проблеми а Натанаел, който получи лекарска помощ след сблъсък със съперник.
26' Удар Много далечен шут на Неделев минава далеч от целта, Лудогорец отвърна с прострелна топка от Сисиньо - нито удар, нито имаше кой да засече.
22' Bнимание Тодор Неделев стреля силно към долния ляв ъгъл, Милан Борян избива!
20' На разградчани им върви на обрати в началото на новия сезон. Обрати донесоха радостта на Лудогорец и в двата мача с Цървена звезда.
19' Гол ГОООЛ И ПЪЛЕН ОБРАТ! Капитанът Марселиньо технично стреля над стената и вкара от прекия свободен ъгъл, вратарят не мръдна!
17' Лудогорец натиска в търсене на втори гол. Пряк свободен удар за домакините точно на границата на наказателното поле.
10' Авансът на Ботев се задържа едва 7 минути.
9' Гол ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо получи от тъч, пусна чудесно в коридор надясно за набралия скорост Сисиньо, който мушна през тялото на плонжиралия Георгиев за 1:1!
8' Удар Кешеру засече центриране на Вандерсон от фланга, но прати много встрани с глава.
7' Засада Извеждащ пас зад защитата за Кишада, който е в лека засада.
2' Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ СЛЕД 86 СЕКУНДИ! Неделев центрира от корнер, Борян се размина и Стенио с глава вкара на празна врата отблизо за 1:0!
1' Сисиньо спря шута на Жоао Паоло в първата атака за мача, която се оказа и доста опасна.
1' Начало на мача Начало на мача!
0' Това е първи домакински мач за Лудогорец след подвига на "Мала Маракана" и победата с 4:2 над Цървена звезда след продължения.