Локо (Пд) и Левски не се победиха в зрелищен мач на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) и Левски не се победиха в зрелищен мач на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марчев и Камбуров отбелязаха за домакините, за столичани точни бяха Нар и Адениджи

Локомотив (Пд) и Левски не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 в двубой от втория кръг на Първа професионална лига. Резултатът на ст. „Локомотив” бе открит още в 3-ата минута от Веселин Марчев. Левски върна равенството в 12-ата чрез Нар, а само минута по-късно Адениджи се възползва от страхотна грешка на Пиргов и покачи на 2:1.

Камбуров изравни след почивката от дузпа, а капитанът на „железничарите” имаше уникална възможност да направи пълен обрат в края, но гредата не му помогна. Така и двата тима продължават в новия шампионат с две равенства в актива си.

Двата отбора направиха страхотно първо полувреме, в което заложиха на открития офанзивен футбол, в резултат на който феновете на ст. „Лаута” видяха три попадения.



Още в третата минута домакините откриха резултата. Пламен Крумов центрира отдясно, Камбуров свали топката, а Райков успя от трудна позиция да бие, но ударът му бе спрян. Веселин Марчев засече  топката и с плътен удар я прати в напречната греда и мрежата на Левски за 1:0.



Прохазка в 12-ата минута изведе Аниете в пеналта на домакините, испанецът нанесе удар спасен от Пиргов, при добавката Аниете нацели гредата. Топката се отклони право към Франсис Нар, който бе точен от малка дистанция, възстановявайки равенството.



Само минута по-късно фрапантна грешка на Илко Пиргов даде възможност на гостите да поведат в резултата. Топката бе върната към Пиргов, той опита да подаде на съотборник, но миг на колебание му изигра лоша шега и вместо това предостави топката на Адениджи, който на празна врата вкара за 2:1, което е и първо попадение за нападателя с екипа на Левски в шампионатен мач.



Късметът покри гостите в средата на първата част, когато при центриране на Райков топката бе засечена с глава от Везалов, но кълбото се отби в страничния стълб.

Марчев пробва удар с глава, който попадна право в Йоргачевич, а малко преди почивката Костадинов засече центриране на Прохазка, но не насочи кълбото и извади в аут.

При първата опасна атака на Левски след паузата гостите имаха числено превъзходство, но Прохазка се забави с паса и в момента на подаването си Адениджи бе в положение на засада.

В 64-ата минута Димо Бакалов нахлу в наказателното поле на Левски и след съприкосновение със Сандберг падна в на земята, а главният рефер веднага отсъди дузпа. Минута по-късно капитанът Мартин Камбуров реализира от бялата точка и върна Локомотив в мача.



През втората част лекарските екипи се налагаше да влизат на няколко пъти, а Ванчо Траянов (Локомотив)  и Тунде Адениджи (Левски) бяха заменени заради контузии.



В 84-ата минута при бърза контраатака Камбуров получи на 10-ина метра от вратата и шутира, топката срещна напречната греда, тупна на голлинията и излезе.

Нови попадения не паднаха до края на двубоя и двата тима завършиха при резултат 2:2 във втория кръг на Първа професионална лига.

Шеф в БФС: Не приемам подобно грозно отношение към професионален футболист и национален състезател

"То е срамно и унизително", каза Кирил Котев

Левски и Вихрен се разбраха за контрола

Проверката ще е на 28 януари

Ботев Вр се издължи, ФИФА вдига забраната

Клубът ще може да картотекира нови футболисти

Попето остава в Арда при класиране в Европа

Наскоро халфът обяви, че ще прекрати кариерата си след края на сезона

Христо Янев набеляза трима от елита на България

ЦСКА вече работи по зимната си селекция

Левски подкрепи Митков: Атаките към достойнството на наши футболист е в разрез с ценностите на клуба

Вижте позицията на "сините"

Защитник на Левски ще се оперира

Проблемите на Алдаир налагат хирургическа интервенция

Грозно!  Фенове на Левски горят снимка на Асен Митков, Анди Краев с послание

Много грозна поява от фенове на "сините"

ЦСКА 1948 приема Добруджа с амбиция за победа

Двубоят е днес от 15:00 часа