Кански мъки и ново 0:0 за Бразилия

Аржентина се отпуши и победи, нов успех за Нигерия, победа и за Мексико на олимпийския турнир по футбол

Бразилия и Неймар продължават да се мъчат на олимпийския турнир по футбол. В група А Селесао направиха второ 0:0 във втория си мач, този път срещу непретенциозния Ирак в нервен мач с осем жълти картона.

В другия мач от същата група Дания надигра ЮАР с минималното 1:0 с попадение на Роберт Сков в 69-ата минута

В група B Нигерия победи Швеция с 1:0 с гол на играча на Рома Умар Садик.

В другата среща от групата Япония и Колумбия направиха зрелищно 2:2

Олимпийският шампион по футбол Мексико записа убедителна победа с 5:1 над Фиджи в мач от втория кръг в група "С" на Игрите в Рио де Жанейро.

Аутсайдерът поведе в десетата минута с попадение на Рой Кришна и удържа аванса си до почивката. През втората част мексиканците се развихриха, като с четири попадения се отчете Ерик Гутиерес, а три асистенции записа Орибе Пералта. Карлос Салседо също вкара за успеха.

В другата среща от групата Германия и Република Корея завършиха 3:3 с изравнителен гол на Серж Гнабри за Бундестима във втората минута на добавеното време.

В група "D" Аржентина постигна първа победа след 2:1 над Алжир.

Анхел Кореа откри в самото начало на втората част, но Софиан Бендебка изравни за „Пустинните лисици”. 20 минути преди края считаният за почти сигурно ново попълнение на Уест Хем Джонатан Кайери вкара победния гол за Аржентина.

Португалия записа втори успех след 2:1 над Хондурас. Алберто Елис вкара още в първата минута, но европейците стигнаха до обрат още преди почивката след точни изстрели на Тобиас Фигейредо и Гонсало Пасиенсия.

Резултати от втория кръг на груповата фаза на футболния турнир при мъжете на олимпийските игри в Рио: