УЕФА обмисля скандален формат на Шампионската лига

УЕФА обмисля скандален формат на Шампионската лига

Може да премахнат квалификациите, а гарантирано място да имат по 4 клуба от Англия, Германия, Испания и Италия

УЕФА обмисля въвеждането на нов формат на Шампионската лига, който може да влезе в сила от 2018 г. 

 
Според „Гадзета дело Спорт”, квалификационните кръгове може да бъдат премахнати, а определи страни ще имат сигурни квоти. Смята се, че Англия, Германия, Испания и Италия ще имат по 4 гарантирани места в груповата фаза, което не изменя структурата ѝ. 
 
В същото време има предложение, според което три клуба ще бъдат избирани по спортен принцип, а един – по исторически принцип. 
 
Според информацията на изданието, гарантирано място в груповата фаза, в допълнение към топ 4, ще получат по два клуба от Русия, Франция и Португалия и по един клуб от Швейцария, Белгия, Холандия, Турция и Украйна. 
 
Останалите 5 участника в груповата фаза ще се излъчват след плейофи. Но как ще бъдат определяни претендентите, не се съобщава. 
СЛЕД МНОГО БИТКА: Левски - АЕК 0:0 (ВИДЕО)

Всичко ще се реши в Атина

Откриха труп на стадиона на английски отбор

Представителят на Чемпиъншип - Чарлтън Атлетик, потвърди с официално съобщение, че на стадион "Дъ Вали", където отборът играе домакинските си мачове, е било открито тяло на починал човек

Мусиала обясни на какво се дължат проблемите му

Звездата на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала излезе с официална позиция, след като във втори пореден мач колабира на терена

Родри: Барселона беше първият ми избор

Най-новото попълнение на Барселона Родри веднага беше представен пред местните медии след обявяването на трансфера си от Манчестър Сити

Притеснително: Мусиала колабира във втори пореден мач на Байерн (ВИДЕО)

Притесненията около състоянието на футболиста на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала нарастват

НА ЖИВО: Левски - АЕК 0:0, греда за гостите (ВИДЕО)

Следете тук развитието на мача