Таню Киряков за игрите: Съжалявам, но си има правила

Таню Киряков за игрите: Съжалявам, но си има правила

Не смея да мисля отсега за Рио, сподели двукратният олимпийски шампион

Двукратният олимпийски шампион Таню Киряков прие мъжки решението на международната федерация по спортна стрелба да не му даде уайлд кард за Игрите в Лондон. 49-годишният българин се надяваше до последно, че ще бъде поканен за участие на 7-а поредна олимпиада. Той се възстановяваше дълго време от операция на рамото, но от централата са преценили, че това не е достатъчно като мотив, за да може легендата ни в този спорт да вземе квота.
 
„Съжалявам, нормално е да ми се иска и да се надявах, но си има правила. Няма значение дали си контузен или не. федерацията си има критерии и работи по тях. Няма сантименти или нещо подобно. Не е приятно, но такъв е животът - гледам напред", каза за „Тема Спорт" Киряков. Той допълни, че не иска да мисли за участие на олимпиадата в Рио след 4 години. „Не гледам толкова далеч. Не смея да мисля за Рио. Дотогава има много време. Сега се чувствам възстановен физически, но въпросът е да си върна онази форма на стрелбището. Гледам към най-близките състезания и не мисля за следващата олимпиада".
 
Вчера трябваше да се гледа делото на двукратния олимпийски шампион срещу ръководството на българската федерация. Той съди централата, водена от Камен Шишманов, за неизплатени пари за възстановяване в размер на около 4000 лева. Съдът обаче отложи решението си за септември.  
ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента