Емери дебютира в Лига 1 с мъчен успех над Бастия (ВИДЕО)

Емери дебютира в Лига 1 с мъчен успех над Бастия (ВИДЕО)

Монако едва се спаси вкъщи срещу Гингам – 2:2 (видео)

Пари СЖ постигна трудна победа с 1:0 при визитата си на Бастия в мач от първия кръг на Лига 1, който бе и дебют във френското първенство за новия треньор на столичани Унай Емери.

Единственото попадение в срещата вкара крайният бранител Лавин Курзава в 73-ата минута, а решителното подаване за гола направи Анхел ди Мария.

В отсъствието на контузения Единсон Кавани и напусналия Златан Ибрахимович, атаката на френските шампиони бе поведена от лятното попълнение Хатем Бен Арфа.

Той обаче не се справи със задачата и бе заменен след час игра. Като цяло „принцовете” изиграха слабо първо полувреме, ала през второто повишиха оборотите.

На бавни такива започна отборът на Монако, който едва не загуби изненадващо вкъщи от Гингам.

Бретанците поведоха с 2:0 след попадения на Мустафа Диало (’29) и Слоан Приват (’37) преди почивката, ала след нея Фабиньо (’71, д.) и резервата Бернардо Силва (’84) донесоха точката на „монегаските”.

Така стартира първият кръг на Лига 1, като от тази година във втора дивизия ще изпадат само два отбора, а третият ще играе плейоф с тим от Лига 2.

Арсенал привлича Влахович от Ювентус със свободен трансфер

Арсенал проявява интерес към нападателя на Ювентус Душан Влахович пише "Мундо Депортиво".

Дани Карвахал напуска Реал Мадрид

Капитанът на Реал Мадрид - Дани Карвахал, ще напусне в края на сезона на испанската футболна Ла Лига, съобщиха от „Кралския клуб“.

Хари Кейн готов да подпише нов договор с Байерн Мюнхен

Хари Кейн е готов да обвърже дългосрочното си бъдеще с Байерн Мюнхен, но капитанът на националния отбор на Англия е поставил важно финансово условие за подписа си.

Има сделка: Моуриньо се разбра с Реал, остава само подписът

Жозе се завръща в Мадрид

Треньорът на ПСЖ: Още преди мача знаех колко ще е трудно да играем без цел

Луис Енрике коментира поражението от ФК Париж

В Манчестър Сити са сигурни, че Гуардиола си тръгва

Въпреки, че Пеп отрече раздяла след финала за Фа Къп