Сингапурецът, който победи Майкъл Фелпс, му бил фен

Сингапурецът, който победи Майкъл Фелпс, му бил фен

Джоузеф Скулинг чакал за снимка с идола си през 2008 г.

 21-годишният сингапурец Джоузеф Скулинг, който сътвори чудо - победи Майкъл Фелпс в плуването на 100 метра бътерфлай и така го лиши от поредната му, 23-а титла, в плуването е имал американеца за свой кумир като дете.

Това става ясно от снимка, която разпространи агенция Ройтерс. Тя е от 2008 г. и на нея Фелпс позира до очилато хлапе, която 8 години по-късно ще го победи в Рио де Жанейро. Скулинг финишира с олимпийски рекорд от 50,39 сек. Трима разделиха второто място с 51,14 сек - Фелпс, Ласло Чех от Унгария и Чад льо Клос от Южна Африка.

Това бе последният индивидуален старт в кариерата на Фелпс. Като най-добър американец на 100 метра бътерфлай той има право да участва на смесената щафета, но решението ще бъде взето допълнително. Най-успешният олимпиец в историята се оплака от преумора преди финала и призна, че вече излиза трудно от басейна.

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента