Ивет Лалова се раздели с Олимпийските игри с 8-о място

Ивет Лалова се раздели с Олимпийските игри с 8-о място

На финала на 200 метра триумфира Илей Томпсън (Ямайка)

Ивет Лалова финишира осма във финала на 200 метра (жени) на олимпийския турнир по лека атлетика в Рио де Жанейро. Българката завърши с време 22.69 секунди и не успя да подобри личното си постижение за сезона от 22.42 от полуфиналните серии вчера. Лалова стартира добре, но не издържа на темпото, което наложиха нейните съпернички и остана последна във финала.

32-годишната българска лекоатлетка за втори път стартира във финал на 200 метра на олимпийски игри след Атина 2004, където завърши на 5-о място.

Златото на 200 метра спечели състезателката от Ямайка Илейн Томпсън с 21.78 секунди, което е нейно най-добро постижение за сезона. Титлата е втора за 24-годишната Томпсън в Рио след триумфа й в спринта на 100 метра, с което тя стана първата жена с дубъл в двете дисциплини от 28 години насам.

За последно злато на 100 и 200 метра на олимпийски игри при жените постигна Флоранс Грифит-Джойнър в Сеул през 1988 година.

Световната шампионка на 200 метра от Пекин 2015 Дафне Схипърс (Холандия) завърши втора личен рекорд за сезона от 21.88 секунди.

Бронзовото отличие остана за Тори Боуи от САЩ с 22.15.

Класиране 200 метра (жени):

1. Илейн Томпсън (Ямайка) 21.78 секунди
2. Дафне Схипърс (Холандия) 21.88
3. Toри Боуи (САЩ) 22.15
4. Maри Жозе Та Лу (Кот Д'Ивоар) 22.21
5. Дайна Ашър-Смит (Великобритания) 22.31
6. Mишел-Ли Айе (Тринидад и Тобаго) 22.34
7. Дийджа Стивънс (САЩ) 22.65
8. Ивет Лалова (България) 22.69
 

 

Саръбюков се завръща в сектора след европейското първенство

Емоциите от Европейското първенство в Бирмингам още не са утихнали, но за Божидар Саръбоюков предстои нов старт в Диамантената лига.

Д-р Александра Начева? Атлетката ни с големи амбиции извън пистата

Докато българската лека атлетика все още празнува историческия бронзов медал на Александра Начева в тройния скок от европейското първенство в Бирмингам, самата атлетка разкрива, че животът ѝ извън спортната писта е също толкова амбициозен и неочакван.

Александра Начева дебютира на Диамантената лига

Атлетката скача в Силезия

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.