Томас Бах: Рио 2016 бяха емблематични олимпийски игри

Томас Бах: Рио 2016 бяха емблематични олимпийски игри

Олимпийските игри в Рио де Жанейро, които ще завършват в неделя, бяха "емблематични" игри, въпреки многото проблеми и липсата на достатъчно финансови средства.

Олимпийските игри в Рио де Жанейро, които ще завършват в неделя, бяха "емблематични" игри, въпреки многото проблеми и липсата на достатъчно финансови средства.
 
Това заяви президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах.

"Те бяха и все още са емблематични Олимпийски игри в много отношения. Видяхме емблематични спортисти във всички спортове, видяхме спортисти, които са икони и дори подобриха постиженията си като Майкъл Фелпс и Юсейн Болт.

И други, които станаха икони тук", каза Бах ден преди церемонията по закриването на олимпиадата в Рио.

"Всички видяхме, че конкуренцията във всички спортове е изключително висока, имаше зашеметяващи изпълнения от спортистите. Това наистина е духът на Игрите", добави Бах.


Организаторите в Рио имаха доста проблеми с транспорта, сигурността, празни места на спортните обекти и недостиг на средства, след като Бразилия беше обзета от най-тежката си рецесия от 1930 година насам, както и политически вълнения, които допълнително забавиха подготовката за домакинството. 

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025

Министър Иван Пешев изпрати националките ни по карате за Световното първенство в Кайро

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев пожела успех на българските състезателки по карате преди Световното първенство в Кайро.

Весела Лечева на среща за спорта в Европа с  Кърсти Ковънтри и еврокомисаря Глен Микалеф

Председателят на БОК Весела Лечева участва в среща в Европейската комисия в Брюксел по покана на еврокомисаря Глен Микалеф.

Весела Лечева участва в консултация за бъдещето на олимпийското движение с президента на МОК

„Не бих могла да бъда по-съгласна с Вас“, отговори Ковънтри на изказването на Весела Лечева

100 награди очакват своите победители в кампанията с карти Visa Fibank-eMAG

Кобрандираната кредитна карта Visa Fibank-eMAG предоставя редица предимства за клиентите на ПИБ

Асоциацията на българските спортни федерации насрочи общо събрание

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) ще проведе Общо събрание на 16 декември 2025 г.

Производители от Пловдив, Варна и Сливен заеха призовите места в 13-ото издание на конкурса „Най-добра българска фирма на годината“

В надпреварата, инициатива на Fibank, беше включен нов индикатор за готовността на предприятията да посрещнат предизвикателствата при въвеждане на еврото