Карин Околие отпадна на полуфиналите на 200 метра

18-годишната българка за първи път в кариерата си бяга под границата от 24 секунди

Българката Карин Околие отпадна на полуфиналите в спринта на 200 метра на Световното първенството по лека атлетика за младежи и девойки в Барселона (Испания).

Околие завърши шеста в трета полуфинална серия с време 24.17 секунди. В сериите на дисциплината сутринта българката записа личен рекорд от 23,97 секунди и то при силен насрещен вятър от 2,5 метра в секунда.

18-годишната българка за първи път в кариерата си бяга под границата от 24 секунди, а досегашното й върхово постижение беше 24,06 секунди от 23 юни миналата година в София. Победителка в полуфиналната серия с 23.11 секунди стана американката Дезире Брайънт.

Най-добро време за сезона на 800 м

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“