Исторически първи успех на скромния Леганес в Ла Лига (ВИДЕО)

Исторически първи успех на скромния Леганес в Ла Лига (ВИДЕО)

Новаците победиха Селта с 1:0 на "Балаидос" на старта

Абсолютният дебютант в Примера дивисион Леганес записа първата си победа в испанския елит още в първия си мач. „Зелените” надвиха Селта с 1:0 като гости на „Балаидос”.

Леганес разчиташе най-вече на статични положения и центрирания в този мач, а в защита играеше прибрано и не оставяше възможност на галисийците за традиционните им бързи контри.

Развръзката дойде четвърт час преди края. След късо изпълнен корнер венецуелската резерва Дарвин Мачис засече с глава, а от няколко метра десният бек Виктор Диас обърна топката с крак в другия ъгъл за 1:0.

В последната минута от редовното време халфът на Леганес Тимор беше изгонен с директен червен картон, но това не помрачи радостта  на гостите от историческия им първи успех в Ла Лига.

Онана планира завръщане в Манчестър Юнайтед

Камерунецът изкара сезона под наем в Трабзонспор

Официално: Кристиано Роналдо ще играе на шесто Световно първенство

Вижте целия състав ня Португалия за Мондиал 2026

Жоао Педро е съкрушен, че няма да играе на Мондиал 2026

В интернет се появиха покъртителни кадри, показващи реакцията на семейството на Жоао Педро по време на обявяването на състава на Бразилия за Световното първенство

Гласят се големи промени по високите етажи в Милан

Източници в Италия твърдят, че бъдещето на Златан Ибрахимович и Джорджо Фурлани в Милан изобщо не е гарантирано, като авторитетният спортен ежедневник „Гадзета дело Спорт“ съобщава, че легендарният Адриано Галиани може да се завърне на „Сан Сиро“

Сари заменя Конте в Наполи?

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте е близо до предсрочно прекратяване на договора си с клуба, съобщи трансферният експерт Джанлука Ди Марцио

Един от собствениците на Бърнли обвини съдиите в протекция над Арсенал

Съсобственикът, държащ  миноритарен дял в Бърнли, Джей Джей Уот, стана вайръл в социалните мрежи с публикация, която силно намеква за пристрастност от съдиите във Висшата лига, след като Кай Хаверц от Арсенал избегна червен картон в мача между двата отбора