Славия развали магията и записа първата си победа за новия сезон (ВИДЕО)

Късна драма и пълен обрат за "белите" при гостуването на Монтана

Пред по-малко от 30 човека публика Славия стигна до първата си победа през новия сезон, след като в петия кръг се наложи с 2:1 при гостуването на Монтана, което се игра на градския стадион в Ловеч. И трите гола в мача паднаха в последните минути на мача, като първи поведоха символичните домакини от Монтана чрез Маркиньос, но Йомов изравни само две по-късно, а Балджийски направи обрата пълен в добавеното време.

Монтана и Славия направиха нулево първо полувреме, в което и двата тима не показаха най-доброто от себе си, а положенията почти липсваха за първите 45 минути на градския стадион в Ловеч.

Все пак символичният тим на Монтана имаше по-чисти положения, за които трябваше да съжалява, че не бяха реализирани.

Проблем за Тарханов и Славия бе и контузията на Александър Бранеков, който бе заменен принудително след четвърт час игра.

В 19-ата минута Стивън Петков бе близо да отбележи красив гол със задна ножица, но гредата помогна на гостите и резултата се запази непроменен.

Малко преди почивката Георги Петков направи фрапантна грешка, която можеше да коства попадение във вратата му. Подаване на Петков бе пресечено от Стивън Петков, който напредна и стреля силно, но малко не му достигна да отбележи.

В 47-ата Ивайло Димитров получи топката в наказателното поле, при което останаха съмнения за засада, но и вратарят на Монтана излезе навреме и предотврати сигурен гол във вратата си.

Георги Петков се справи отлично в 65-ата минута, избивайки с усилие удар с глава на Петър Атанасов.

Едно от най-чистите положение в мача за гостите дойде в 77-ата, когато Ивайло Димитров засече с глава центриране от корнер, но Христо Иванов изби от голлинията. Димитров опита нов удар, като стреля технично, но този път Чипев бе на точното място и изби навреме.

В 86-ата минута Монтана откри резултата. Шоко финтира бранител на гостите и пусна по земя към Маркиньос, който засече от границата на малкия пеналт за 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като само две минути по-късно „белите” изравниха. Ивайло Димитров спря с гърди топката след центриране от десния фланг, а Георги Йомов с шпагат се хвърли към кълбото и отклони в мрежата за 1:1.

В първата минута на добавеното време отново Ивайло Димитров асистира, като отклони с глава към Балджийски, който с плътен удар по земя направи обрата пълен.