Наполи прониза Милан с 4:2, два гола на Милик и глупави червени картони (ВИДЕО)

Наполи водеше с 2:0 на почивката, "росонерите" се върнаха в мача, но Куцка и Нианг направиха глупости

Аракдиуш Милик вкара два гола през първата част, а Наполи победи Милан с 4:2, като „росонерите” завършиха мача на „Сан Паоло” с 9 човека, а треньорът на домакините Маурицио Сари също бе изгонен в напечено дерби от втория кръг на калчото. В края ще се запомни и едно куриозно отиграване на желания от Челси Алесио Романьоли, който като баскетболист изби от голлинията, за да не си вкара автогол.

Наполи попиля своя съперник преди почивката и само Джанлуиджи Донарума спаси гостите от повече голове.

Двубоят започна с шокиращ пропуск на Игнасио Абате от няколко метра на втора греда след много хитър пас на Нианг.

Дрис Мертенс завъртя отлично от ъгъла на наказателното поле в 18-ата минута, топката срещна далечната греда и падна на крака на Милик, който направи точна добавка за 1:0 в първия си мач като титуляр в Серия А.

Мертенс опита абсолютно същото изпълнение и този път Донарума се разтегна и изби насочения към далечния горен ъгъл удар. После пак Донарума изби изстрел на белгиеца, а добавката на Милик беше блокирана. Това не отказа поляка, който се извиси и с глава направи 2:0 след корнер на Кейхон.

„Росонерите” шокиращо се върнаха в мача. В 51-ата минута Сусо пусна за Нинаг, който се измъкна от Хисай и преодоля Пепе Рейна за 2:1. Маурицио Сари искаше фаул срещу Алан преди атаката за гола и бе изгонен в трибуните.

Само четири минути по-късно Нианг и Бонавентура изпуснаха да изравнят, но опасността не бе отминала, защото Сусо овладя и с левия крак насочи под гредата – 2:2.

Мертенс отново беше архитект за третия гол за домакините, които пак поведоха. Белгийското крило проби и пусна в опасната зона пред вратата, Донарума отрази първоначално, но там беше Хосе Кайехон, който добави за 3:2.

Минута след гола Юрай Куцка закопа отбора си. Той удари Мертенс, за което заслужи жълт картон и отиде да спори в лицето на съдията, за което получи втори и бе изгонен.

В 87-ата минута Мбайе Нианг си изкара още по-глупав червен картон. Той задържа вратаря Рейна, който опитваше да хвърли топката напред. Втори жълт картон, червен и само 9 от Милан на терена.

С двама по-малко Милан се предаде и пусна четвърти гол. Инсиние подаде по земя пред вратата, а Романьоли се спъна и щеше да си вкара автогол, но изби в баскетболен стил от голлинията с ръка и въпреки това Кайехон вкара за 4:2. Романьоли пък получи само жълт картон от съдията, който спази новите правила.

Наполи е с четири точки, а Милан остана с три.

Тухел потвърди: Де Лихт и Дайер ще играят

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен ще разчита на двамата защитници на "Бернабеу"

Манчестър Юнайтед "счупи" 50-годишен антирекорд

"Червените дяволи" са допуснали 81 гола за 49 мача

Предупредиха английските фенове да бъдат разумни на Евро 2024

Като един от най-критичните мачове се очаква да бъде този между Германия и Шотландия