Лазов загуби и финала на двойки в Германия

Александър и Маурисио Ечасу отстъпиха пред германците Оскар Оте и Том Шоненберг с 1:6, 0:6

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазов остана без титла на турнира по тенис на червени кортове в германския град Юберлинген с награден фонд 10 хиляди долара, след като загуби и финала на двойки.

Лазов и Маурисио Ечасу (Перу) претърпяха поражение в мача за трофея при дуетите срещу германците Оскар Оте и Том Шоненберг с 1:6, 0:6 за 48 минути.

Така левичарят от Пазарджик не успя да спечели десета титла на двойки в турнирите на ITF и четвърта за годината.

По-рано днес поставеният под номер 2 Лазов падна и на финала на сингъл от петия в схемата представител на домакините Оте със 7:6(4), 2:6, 4:6 след 2:36 часа игра.