Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

28 август 2016 23:07 Виктор Иванов

Локо (Пд) и Лудогорец сътвориха спектакъл на „Лаута” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на Лудогорец

Локомотив (Пловдив) и Лудогорец затвориха петия кръг на Първа професионална лига с истинско зрелище с много емоции, страсти и спорни положения. Двубоят, който се проведе на „Лаута” пред многобройна публика, завърши при равенство 2:2.

„Смърфовете” първи поведоха, след което шампионите направиха обрат, но не удържаха преднината си. Точката за домакините донесе резервата Симеон Райков от пряк свободен удар.

След този двубой Лудогорец зае шестото място с актив от 7 точки, а Локомотив е девети с 6. Сега предстои пауза в първенството, в която ще се изиграят световни квалификации. На 6 септември България прие Люксембург.

Лудогорец започна агресивно срещата. Футболистите на треньора Георги Дерменджиев действаха много активно и по двата фланга, но защитата на Локомотив успя да се справи с всяка ситуация.

„Черно-белите” не бяха приели играта в своята половина, а търсиха своите шансове. В 24-ата минута Мартин Камбуров показа на какво е способен. Домакините проведоха добра атака, при която Иван Горанов центрира към Дани Кики, той свали на капитана си с глава, топката тупна, след което Мартон нанесе страхотен удар и не остави абсолютно никакви шансове на Владислав Стоянов. Определено много зрелищен гол.

След това, в редиците на Локо (Пд) се повиши самочувствието и в играта им личеше спокойствие.

Емоциите също не липсваха. Върджил Мисиджан фаулира Горанов при атака на домакините, след което възпитаниците на Илиан Илиев наобиколиха съдията Станислав Ставров. Претенциите им бяха за жълт картон, но такъв не последва. За капак реферът спря атака на „черно-белите” със сигнала си, за да сложи край на първото полувреме, като и това предизвика върна от нецензурни реплики от трибуните по негов адрес.

От страна на Лудогорец също могат да имат забележки към съдията. При центриране в наказателното поле, Кишада бе дръпнат за фланелката от Вълчев, след като бразилецът бе скочил, за да отиграе топката. Нападателят се свлече на терена, но сигнал за нарушение и съответно дузпа не последва.

Лудогорец бързо успя да възстанови равенството – 9 минути след почивката. Вандерсон центрира пряк свободен, защитникът Игор Пластун се измъкна от защитата и с глава прати във вратата на Илко Пиргов, който бе излязъл много напред. Домакините поискаха засада, но такава нямаше.

След попадението домакините приеха играта в половината си и разчитаха на контри. Гостите Разград владее повече и разиграваха продължително. В 65-ата минута Кафу пусна много добър пас към Вандерсон в наказателното поле, той пое и шутира силно, но топката профуча покрай лявата греда на Пиргов.

Натискът си каза думата и в 73-ата минута влезлият като резерва Клаудиу Кешеру се превърна в герой. Разградчани проведоха много добра атака, при която Кафу изведе отлично Вандерсон в наказателното поле. Той се озова сам срещу Пиргов, но пусна към румънеца. Първоначално Кешеру не овладя добре, но все пак успя да се разпише от малък ъгъл.

Драмата обаче бе пълна. Друга резерва също се разписа. Симеон Райков стреля от пряк свободен удар, топката тупна коварно, отклони се от крака на Марселиньо и влетя в мрежата на Стоянов, който остана като препариран.

32. Игор Пластун Гол Жълт картон
4. Сисиньо Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ

Събития

90+4' Край на мача Край на двубоя!
90+3' Жълт картон Както и Георги Вълчев.
90+3' Жълт картон Игор Пластун също.
90+3' Жълт картон Сблъсъци в наказателното поле на Локомотив преди изпълнение на пряк свободен. Лукас Саша вижда жълтия цвят.
90' Четири минути добавено време.
89' Bнимание Отново Райков! Той стреля силно от границата на пеналта, но топката се отби от крака на Натанаел. Топката профуча покрай дясната греда.
87' Жълт картон Райков получава картон, защото свали фланелката си при радостта след гола.
86' Гол Гоол за Локо Пд!! Резервата Райков вкара красив гол от пряк свободен удар. Топката тупна, отклони си е и от краката на Марселиньо и влетя във вратата на Стоянов.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Велковски влезе в игра.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна и в Локомотив - Дани Кики сяда на пейката.
83' Bнимание Тежък удар на Кешеру, но Пиргов се намеси подобаващо.
79' Контузия или получаване на медицинска помощ Смяната на Сисиньо е принудителна, той получи болки в глезена.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Витиня е избран да влезе.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Дерменджиев прави последната си смяна - Сисиниьо.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Симеон Райков ще довърши срещата.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в Локо - Марчев е заменен.
75' Смяна за състезател влизащ в игра Кампаняро влезе в игра.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в Лудогорец - Кишада получава почивка.
73' Гол Гоол за Лудогорец! Кафу изведе Вандерсон в наказателното поле, той чукна към Кешеру, румънецът не успя да овладее добре първоначално, но след това от малък ъгъл се разписа.
72' Удар Опасен удар на Марчев, но Стоянов спаси.
71' Сисиньо направи опит да намери Кешеру в пеналта, там обаче Вълчев бе на мястото си и пресече.
65' Bнимание Пропуск на Вандерсон! Футболистът на Лудогорец получи в пеналта от Кафу, бе оставен напълно сам и шутира, но покрай лявата греда.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Димо Бакалов ще доиграе двубоя.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в редиците на Локомотив - Умарбаев напусна терена.
55' Смяна за състезател влизащ в игра Кешеру е пуснат на негово място.
55' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в Лудогорец - Мисиджан сяда на пейката.
54' Гол Гоол за Лудогорец! Вандерсон центрира от пряк свободен, Пластун се измъкна и с глава не остави шанс на Пиргов.
51' Удар Удар на Кишада към Пиргов, но изпълнението му слабо и вратарят на Локомотив улови без проблеми.
50' Удар Мартин Камбуров получи възможност да изпълни пряк свободен удар от отлична позиция. Голмайсторът обаче прати право към Сисиниьо, който изрита силно напред.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45' Край на мача Край на първото полувреме. Домакините възнегодуваха, след като Ставров спря тяхна атака, за да сложи край на частта.
45' Една минута добавено време.
45' Напрежение в наказателното поле на домакините, Мартин Райнов обаче сложи точка на всичко, след като изрита топката силно напред.
40' Контузия или получаване на медицинска помощ Марчев получава лекарска помощ след тежък удар със Сисиньо. Ставров отправи последно предупреждение към играча на гостите.
35' Удар Удар на Везалов след обръщане, но изпълнението му ле крайно неточно.
30' Страстите на "Лаута" взеха връх, след като Мисиджан фаулира Иван Горанов при атака на домакините. "Черно-белите" поискаха от съдията да вдигне картон, но Ставров така и не го направи. Той отсъди само нарушение.
28' Жълт картон Жълт картон за Ванчо Траянов, който игра с ръка.
24' Гол Гооооол за Локо Пд! Мартин Камбуров вкара много красив гол. Иван Горанов намери Дани Кики в пеналта, който с глава свали на Камбуров и той с атрактивно изпълнение разстреля Стоянов.
20' Ванчо Траянов фаулира грубо отзад Кишада, но въпреки това Станислав Ставров не му показа жълт картон.
18' Кафу се опита да премине през четирима защитници, но точно пред наказателното поле топката му бе отнета.
13' Сисиньо подаде към Марселиньо в наказателното, той обаче не успя да овладее добре на гърди и лесно загуби.
12' Удар Нова пробойна в защитата на домакините. Марселиньо шутира от границата на пеналта, но прати високо над вратата.
9' Горанов допусна грешка и позволи на Вандерсон да подаде към Марселиньо в наказателното поле, но там Мартин Райнов се намеси решително.
7' Добра работа на Иван Горанов в защита срещу Мисиджан. Той се намеси решително с шпагат, когато холандецът навлезе в пеналта.
6' Удар Удар на Веселин Марчев, който финтира Сининьо на границата на наказателното поле, но прати топката покрай лявата греда.
1' Начало на мача Начало на двубоя!