Барса с минимален, но ценен успех срещу Билбао (ВИДЕО)

Каталунците победиха с 1:0 на "Сан Мамес"

Отборът на Барселона взе трите точки при визитата си на Атлетико Билбао в мач от втория кръг на Ла Лига, след като победи с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Иван Ракитич в средата на първата част.

Началото на мача беше равностойно, като до 12-та минута двата отбора си размениха по един удар. Първо Денис Суарез пробва късмета си, а след това Бенат Ечеберия стреля в обсега на Тер Щеген.

В 21-та каталунците стигнаха до гола чрез Иван Ракитич. Арда Туран центрира отлично отляво и хърватинът се извиси високо в наказателното поле, за да реализира с глава.

Първото по-интересно положение за втората част дойде в 54-та минута, когато Меси беше много близо до гол, но топката мина покрай вратата на Атлетико.

В 65-та минута Раул Гарсия получи топката пред наказателното поле и от място стреля много близо до лявата греда на Барса. Малко след това и Иняки Уилямс стреля опасно към Тер Щеген.

В 81-та минута Суарез бе изведен идеално зад защитата, влизайки в наказателното поле, бе препънат, но уругваецът реши да не пада за дузпа. След това елиминира с финт на място още един бранител в бяло-червено, но фалцовият му удар мина далеч от вратата.

Пет минути по-късно Ечеберия стреля опасно от пряк-свободен удар, като топката се оплете от външната страна на мрежата на Барса. В последните секунди Луис Суарес имаше възможност да вкара на опразнената от вратаря врата, но топката бе изчистена на гол линията.

Така Барселона застана на второ място в класирането, с равни точки с Лас Палмас, но с по-лоша голова разлика. Билбао пък остават без точка от два мача.

Победата за Барса се оказа специална за треньора на "каталунците" Луис Енрике, който записа успех номер 100 начело на клуба, като за това му бяха нужни 126 мача. Откакто пое тима през 2014 г., той има 13 равенства и същия брой поражения.