Глушков: Имаме отбор, в който баскетболистите доброволно и с желание дойдоха

Глушков: Имаме отбор, в който баскетболистите доброволно и с желание дойдоха

"Вярвам, че публиката в Ботевград обича баскетбола и се надявам, че ще подкрепи националния отбор"

Президентът на БФБаскетбол Георги Глушков е оптимист за представянето на националния отбор за мъже в предстоящите европейски квалификации. Първият мач на български отбор е в сряда (31 август) от 19.00 часа като гост на Украйна. Другите два отбора в групата за Косово и Словения. 

 

"Тази година имаме отбор, в който баскетболистите доброволно и с желание дойдоха да играят. Това е отбор, който иска много. Разчитам да покажат най-доброто, на което са способни и да имаме късмет в мачовете. Трябва да играят добре и мисля, че резултат ще се постигне. Надявам се залата в Ботевград да е пълна", каза Глушков на пресконференция днес. Президентът на БФБаскетбол обаче заяви, че не е нужно да се натоварват играчите с непременно класиране на Евро 2017. 

 

"Знам, че всеки от тях иска да се класира за европейското първенство. Но не трябва да се натоварват с прекалени очаквания. Вярвам, че публиката в Ботевград обича баскетбола и се надявам, че ще подкрепи националния отбор", коментира още Глушков. 

 

По време на пресконференцията беше обявено, че е вече има фенклуб на националния отбор. Той е създаден от Българското баскетболно общество (ББО) с идеята да подкрепи тима в предстоящите квалификации. Представителят на ББО - Николай Кръстев, подари по една специална тениска на фенклуба на националите Асен Великов, Иван Лилов и Александър Везенков. "Целта е да помагаме на момчетата и да знаят, че сме с тях. Знам, че с такъв млад отбор резултатите с времето ще дойдат", каза Кръстев.

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Гатева: Група с Испания, Чехия и Хърватия със сигурност е предизвикателство

"Аз съм доволна от представянето на тима в първата фаза на пресявките", каза тя

Лука Дончич отбеляза 42 точки при успеха на Лос Анджелис Лейкърс срещу Кливланд

Лука Дончич отбеляза 42 точки при успеха на Лос Анджелис Лейкърс срещу Кливланд Кавалиърс със 127:113 в Националната баскетболна асоциация (НБА).

България в група с финалиста от последните 2 издания на женския Евробаскет

Във втория етап на квалификациите за турнира през 2027 година

Портланд с нов собственик в НБА

Бордът на собствениците на отборите от Националната баскетболна асоциация (НБА) одобри продажбата на Портланд Трейл Блейзърс от семейството на покойния Пол Алън на група, водена от собственика на тима от Националната хокейна лига Каролина Хърикейнс - Том Дъндън, съобщава агенция Ройтерс.

Виктор Уембаняма записа най-бързия "дабъл-дабъл" в историята на НБА

Вижте резултати от НБА