Сделката на вечерта: Давид Луис се завърна на "Стамфорд Бридж"

Сделката на вечерта: Давид Луис се завърна на "Стамфорд Бридж"

Бразилецът подписа за три години, ПСЖ получава 32 млн. паунда

Челси си върна защитника Давид Луис срещу 32 милиона паунда от ПСЖ, съобщиха официално от "Стамфорд Бридж".

Трансферът бе обявен официално днес, още преди той да мине медицински прегледи и да договори личните си условия. Бразилецът подписа за три години на „Стамфорд Бридж”.

„Винаги съм имал чудесни отношения с феновете и нямам търпение да нося синята фланелка на „Стамфорд Бридж” отново”, каза доволният Луис.

Давид Луис спечели Шампионска лига и Лига Европа при предишния си престой в Западен Лондон. За два сезона в ПСЖ той спечели всички възможни трофеи във Франция и в две поредни години бе избиран в идеалния отбор на сезона.
 

 
Луис премина в Челси през 2011 г., когато бе закупен за 21,2 милиона паунда от Бенфика. Три години по-късно лондончани продадоха футболиста в ПСЖ за 42 милиона паунда. Договорът на 29-годишния играч с парижани е валиден до лятото на 2018 г.

По-рано старши треньорът на ПСЖ Унай Емери даде да се разбере, че не вижда Луис като титуляр. Отборът е съперник на Лудогорец в групите на Шампионската лига. 
 Астън Вила обяви две нови дефанзивни попълнения

Английският футболен клуб Астън Вила обяви две нови дефанзивни попълнения - вратаря Зион Сузуки и централния защитник Матео Руджери.

Кариерата на Джамал Мусиала не е поставена под риск

Кариерата на полузащитника Джамал Мусиала не е поставена под риск, съобщиха от Байерн Мюнхен за ДПА.

Монако разтрогна договора си с Пол Погба

Футболният Монако и халфът на тима Пол Погба разтрогнаха договора помежду им по взаимно съгласие, съобщиха от клуба.

Манчестър Юнайтед разсъждава за нов нападател

В Манчестър Юнайтед все още обмислят варианти за привличане на нов нападател през лятото.

Жозе Моуриньо говорил с Родри преди трансфера му в Барселона

Старши треньорът на Реал Мадрид - Жозе Моуриньо, разкри, че е говорил с Родри за потенциален трансфер в испанската столица, но полузащитникът е "имал съмнения" относно преминаването му на "Сантяго Бернабеу", което е накарало португалския специалист да се усъмни в неговото привличане.

Кристъл Палас взе младежки национал на САЩ

Английският футболен клуб Кристъл Палас обяви привличането на нападателя Зейвиър Гозо от американския Реал Солт Лейк за 13 милиона евро, съобщава BBC.