Ферер отне мечтата на Гришо за титла в Бастад

Ферер отне мечтата на Гришо за титла в Бастад

Испанецът би българина с 2:0, все още няма загубен сет в турнира

Григор Димитров загуби с 3-6, 5-7 от номер пет в света Давид Ферер на полуфиналите на турнира в Бостад и пропусна да напише нова славна страница в историята на родния тенис.
 
Гришо можеше да се превърне в първия тенисист от България, играл на финал на турнир на АТР, но третата му загуба в три мача от Ферер предотврати това.
 
Опитният испанец взе първия сет след разумна игра, а във втория нещата отиваха към тайбрек, преди Димитров да се пропука и да допусне пробив за 5-6.
 
След това последва гейм на нула за Ферер, който значеше и край на срещата. Големият си шанс за обрат Григор пропусна във втория сет при 5-4 в негова полза, когато не успя да се възползва от два сетбола. 
 

Достигането на българина до полуфинал му донесе 18,460 евро от наградния фонд и 90 точки за ранглистата, които се очаква да го изкачат до около номер 61 в световната ранглиста.  

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.