Жан-Пиер Дрюкер спечели XVI етап на Вуелтата

Жан-Пиер Дрюкер спечели XVI етап на Вуелтата

"Бях уверен в силите си и се радвам, че спечелих победа в тура"

Жан-Пиер Дрюкер от Люксембург спечели 16-ия етап на колоездачната обиколка на Испания, след като прецени идеалния момент за изпреварване и завърши пред основните си конкуренти Даниеле Бенати и Джани Меерсман.

Лидерската група завърши 156.4-километровата отсечка от Алканис до Пенискола с време 3:21:18 часа.

Победата на Дрюкер не доведе до изменения в челото на генералното класиране на Вуелтата, като лидер е Наиро Кинтана при 3:37 минути аванс срещу шампиона от Тур дьо Франс - Крис Фруум. Британецът изостана преди ден, когато завърши с 2:40 минути зад победителя Джалука Брамбия и с 2:37 зад Кинтана.

"Последните дни бяха трудни, но аз съм силен в спринтовите етапи. Бях уверен в силите си и се радвам, че спечелих победа в тура", каза след края на етапа Дрюкер.

Стилияна Николова блесна с убедителна победа в контролното на националния

Проверката премина при изключително високо ниво

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години