Нинов се класира 8-и в Лондон

Нинов се класира 8-и в Лондон

Бънова зае същата позиция на турнира от Диамантената лига

Най-добрият български състезател в скока на височина в последните няколко години Виктор Нинов приключи участието си на дебютния си турнир от Диамантената лига в Лондон с един успешен опит. Роденият в Червен бряг атлет преодоля 213 см от първи опит и след това направи три фаула на следващата височина от 218 см. Възпитаникът на Валери Цветков миналата седмица записа личен рекорд за сезона от 227 см на състезание в Румъния. Най-доброто постижение на Нинов е 229 см от миналата година, с което покри олимпийския норматив "Б" за участие в Лондон.  
 
Победата в сектора извоюва канадецът Дерек Друин с 226 см. Второто място с по 222 см разделиха европейският шампион от Хелзинки Роберт Грабарц (Великобритания) и сънародникът му Том Парсънс.
 
Андриана Бънова пъл завърши на осмо място в тройния скок на турнира от Диамантената лига в Лондон днес. Българката постигна 12,92 м (-1,8 м/сек) в най-добрия си четвърти опит. Възпитаничката на Атанас Иванов направи още два успешни опита от 12,65 (-1,3 м/сек) и 12,64 м (-0,8 м/сек). Победата в сектора извоюва колумбийката Катерин Ибаргуен с 14,66 м (-0,8 м/сек). На втора позиция завърши световната и европейска шампионка Олга Саладуха (Украйна) с 14,48 м при пълно безветрие, а на трето място се нареди световната шампионка в зала от Истанбул 2012 Ямиле Алдама (Великобритания) с 14,37 м (-1,6 м/сек). 
Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.