Даниел Алвеш ще бъде капитан срещу Колумбия

Даниел Алвеш ще бъде капитан срещу Колумбия

В предишния мач срещу Еквадор лентата носи Жоао Миранда

Защитникът на Ювентус Дани Алвес ще бъде капитан на Бразилия в световната квалификация срещу Колумбия тази нощ. Това е решението на селекционера на петкратните световни шампиони Тите, който в предния мач на бразилците повери лентата на Миранда. 

 

Преди да оглави Селесао, наставникът и в клуба си Коринтианс използваше същата схема с капитанството, давайки лентата на различни играчи. Неймар след успеха на Бразилия над Германия във финала на мъжкия олимпийски турнир по футбол в Рио де Жанейро обяви, че повече няма да бъде капитан на отбора. Тите бе назначен за наставник на Бразилия през юни. 

 

Дани Алвес коментира сега, че в отбора има много лидери, всеки един от които притежава собствен дух. 33-годишният десен бек има 93 мача с националната фланелка.

НА ЖИВО: Бразилия - Норвегия 0:0

Следете 1/8-финалния мач от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Нападател на САЩ ще играе срещу Белгия, въпреки червен картон

Фоларин Балогун ще е на линия за осминафинала във вторник

Треньорът на Хърватия поема ОАЕ

Далич е взел решението да напусне още преди Световното първенство

Испански защитник преди Португалия: Ще поискам фланелката на Роналдо

Сигурно ще има опашка, казва Пау Кубарси

Клоп каза "ДА" на Германия

Подробностите по дългосрочния договор все още се обсъждат, но принципното решение е взето.

Засилени мерки за сигурност за Мексико - Англия

Мексиканските власти подготвиха по-сериозни мерки за сигурност и ще опитат да предотвратят струпванията на много фенове на едно място по време на двубоя от осминафиналите на Световното първенство между Англия и един от домакините Мексико.