Панчо Пасков тръгва за титла на Балканиадата по фехтовка

Панчо Пасков тръгва за титла на Балканиадата по фехтовка

България ще бъде представена с пълни отбори на всички оръжия, а силни тимове ще пристнигнат също от Румъния, Турция, Сърбия, Гърция и Молдова

Участникът на Олимпийските игри в Рио де Жанейро - сабльорът Панчо Пасков, ще се бори за титла от Балканското първенство по фехтовка, което ще се проведе на 10 и 11 септември във варненския комплекс "Спортпалас". Големите надежди за отличия на домакините са свързани още и със сабльорката Йоана Илиева, която ще защитава златото си при жените от миналата година. Балканският вицешампион на шпага от 2015 година Пламен Диков също ще сес треми към отличие в надпреварата. 

 

От федерацията по фехтовка очакват добро класиране и медали и от другите български представители на шпага и рапира при мъжете и жените. България ще бъде представена с пълни отбори на всички оръжия, а силни тимове ще пристнигнат също от Румъния, Турция, Сърбия, Гърция и Молдова. По предложение на председателят на Българската и на Балканската федерации по фехтовка Величка Христева тази година ще се проведе и състезание на трите оръжия, в което отборите ще бъдат съставени от двама мъже и две жени. Тази система се експериментира от две години от Международната федерация.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

България с 11 медала от европейското по плуване в ледени води

Три златни отличия за водения от Петър Стойчев отбор

Европейските шампиони по спортна стрелба: Мечтите, амбициите и целите растат (ВИДЕО)

Семейство, дядо и съученици вдъхновили Борис Димитров, Калоян Петков и Даниел Делчевски

Президентът на Италия отиде на откриването на зимната Олимпиада с трамвай (ВИДЕО)

Валентино Роси пък бе в ролята на ватмана

Титла и европейски рекорд за България на Европейското по спортна стрелба в Бургас

Това е второ отличие за страната във втория ден от надпреварата

Супербоул 60 - отново е време за мегашоуто на годината

Няма по-масивно спортно събитие в Америка от “Супербоул” - сблъсъкът за шампионската корона в Националната футболна лига (НФЛ)