Арсенал с драматичен обрат срещу „светците”, Тотнъм разпиля Стоук (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уотфорд навакса пасив от два гола и би Уест Хем с 4:2, всички резултати и голмайстори от Висшата лига

Арсенал стигна до драматичен успех с 2:1 при домакинството си срещу Саутхемптън в четвъртия кръг на английската Висша лига.

Арсен Венгер реши да даде почивка на част от титулярите си предвид визитата на Пари СЖ във вторник вечер на старта в групите на Шампионската лига, а дебюти за тима му записаха двете попълнения от испанската Примера на стойност £52 млн. – Лукас Перес и Шкодран Мустафи.

Гостите обаче поведоха в 18-ата минута, когато изстрел на Душан Тадич от пряк-свободен удар бе отразен с вещина от Петър Чех. Топката обаче срещна гредата, след което се удари в тялото на вратаря и спря в мрежата му.

Не след дълго Арсенал успя да изравни. Това се случи в 29-ата минута, в която Лоран Кошчелни вкара с атрактивна задна ножица след корнер и възстанови статуквото с безспорно най-красивото попадение в кариерата си.

„Топчиите” взеха пълния комплект от точки в даденото от рефера продължение, тъй като Санти Касорла бе точен от дузпа за крайното 2:1. След победата „артилеристите” вече имат 7 точки, докато „светците” останаха само с две в своя актив.

Междувременно лондонският съперник на „артилеристите” Тотнъм разпиля Стоук Сити с 4:0 насред собствения му стадион. С два гола и асистенция се отчете кореецът Сон, а Хари Кейн отбеляза своето попадение №50 с екипа на „шпорите”. Деле Али също се разписа, а наставникът на домакините Марк Хюз бе изгонен от рефера още преди почивката.

Най-резултатният мач от кръга до момента се игра в Лондон, където Уотфорд стигна до обрат от 0:2 и победи Уест Хем с 4:2.

Всички резултати, голмайстори и програмата за оставащите мачове от IV кръг на Висшата лига:

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)