Ливърпул смаза шампиона Лестър на обновения „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърисайдци разнищиха „лисиците” с 4:1, Фирмино и Мане отново блестят

Ливърпул откри подобаващо реконструирания си стадион „Анфийлд”, чийто капацитет бе увеличен с 8 500 места заради новата централна трибуна.

Момчетата на Юрген Клоп разбиха с 4:1 шампиона Лестър в първото си домакинство за сезона, дошло чак в четвъртия кръг на английската Висша лига.

С два гола за успеха се отчете Роберто Фирмино, а лятната покупка Садио Мане отново блесна, този път с едно попадение и асистенция.

Германският наставник на домакините нямаше как да разчита на контузилия се Деян Ловрен и Мамаду Сако, така че избра нестандартна двойка централни бранители в лицето на новодошлия Жоел Матип и Лукас Лейва.

Именно последният сгреши фатално за почетното попадение на гостите, които обаче бяха тотално надиграни през целия мач.

Още в 13-ата минута Джеймс Милнър изведе Роберто Фирмино с прецизен пас и бразилецът финтира бранител, след което прати топката в мрежата на Каспер Шмайхел – 1:0.

Не след дълго Садио Мане получи подаване от Даниел Стъридж и технично прехвърли вратаря, за да направи 2:0 в 31-ата минута.

Малко по-късно обаче Лукас Лейва си поведе силно топката, докато се опитваше да я изнесе, а после буквално я подари на връхлитащия Джейми Варди, за да може голмайсторът на Лестър да вкара едно от най-лесните попадения в кариерата си – 2:1.

След почивката обаче Ливърпул затвърди доминацията си и в 56-ата минута Адам Лалана даде отново аванс от два гола на своите с красив изстрел в далечния ъгъл за 3:1.

Крайния резултат пък оформи Фирмино минута преди края на редовното време след пас на Садио Мане.

Така Ливърпул вече има седем точки в актива си, с три повече от Лестър и с 5 по-малко от лидера Манчестър Сити.