Красен Кралев откри Световното първенство по планинско бягане в Сапарева баня

Красен Кралев откри Световното първенство по  планинско бягане в Сапарева баня

350 атлети от 35 държави участват в състезанието

 Министърът на младежта и спорта Красен Кралев присъства на откриването на най-голямото събитие в атлетиката за тази година, на което страната ни е домакин – Световно първенство по планинско бягане в Сапарева баня.

„Огромна чест е за България да посрещне топ атлетите, които защитават честта на страните си в 32-то Световното първенство по планинско бягане. Жителите на Сапарева баня за 3-ти път посрещат подобен форум и мога да уверя гостите, че ще усетят тяхното гостоприемство“, каза министър Кралев. „Планинското бягане е една от най-тежките дисциплини в атлетиката. Тя е проверка на духа, на издръжливостта и силата на характера. Представете си какво е натоварването при мъжете, където за 12 км денивелацията е 1400 м“, допълни министърът.

На церемонията по откриването на първенството присъстваха президентът на Световната федерация по планинско бягане Бруно Годзелино, председателят на БФЛА Добри Карамаринов, кметът на Сапарева баня Калин Гелев, евродепутатите Андрей Ковачев и Андрей Новаков, заместник-министърът на вътрешните работи Красимир Ципов, областният управител на Кюстендил Виктор Янев, кметове от региона.

350 атлети от 35 държави участват на Световното първенство по планинско бягане в Сапарева баня. То се организира от Българска федерация по лека атлетика и Община Сапарева баня, а Министерство на младежта и спорта е подпомогнало домакинството на проявата с 160 000 лв.

Преди церемонията по откриване на първенството в града беше открит обновен пункт на Българския спортен тотализатор. Лентата преряза министър Красен Кралев и пожела следващият тото милионер да бъде от Сапарева баня.

Саръбюков се завръща в сектора след европейското първенство

Емоциите от Европейското първенство в Бирмингам още не са утихнали, но за Божидар Саръбоюков предстои нов старт в Диамантената лига.

Д-р Александра Начева? Атлетката ни с големи амбиции извън пистата

Докато българската лека атлетика все още празнува историческия бронзов медал на Александра Начева в тройния скок от европейското първенство в Бирмингам, самата атлетка разкрива, че животът ѝ извън спортната писта е също толкова амбициозен и неочакван.

Александра Начева дебютира на Диамантената лига

Атлетката скача в Силезия

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.