Милан склони глава пред Удинезе на "Сан Сиро" след 9-годишна пауза (ВИДЕО)

Джо Харт дебютира за Торино с голям гаф "ала Браво" и загуба, порой и градушка объркаха два мача от калчото

За първи път от девет години насам Милан загуби у дома срещу Удинезе, Джо Харт дебютира за новия си отбор Торино с гаф, а два от мачовете в третия кръг на Серия А бяха повлияни от много лошото време.

Рома – Сампдория стигна до полувремето при изненадващо 2:1 за гостите, но заради пороя над Рим втората част започна след повече от час в 18:06.

В крайна сметка Рома се поздрави с успеха - 3:2 - с голове на Един Джеко и Франческо Тоти от дузпа.

В Генуа пък след истински потоп заваля градушка и Дженоа и Фиорентина играха само 28 минути.

На „Сан Сиро” времето беше отлично, а Удинезе нямаше успех като гост на Милан от девет години и не бе побеждавал като гост в калчото през календарната 2016-а. Днес обаче "черно-белите" стигнаха до победата с много късен гол на резервата Стипе Перица за 1:0 за разочарование на феновете на Милан.

„Росонерите” на Монтела натискаха през първата част, но имаха голям проблем да стигнат до завършващ удар. Баду преследва Бака докрай при бърза домакинска контра и му попречи да стреля в 17-ата минута.

Сусо центрира интелигентно в опасната зона и Поли с глава отклони много близо до целта. Бранителят Габриел Палета отправи топовен шут отдалеч и накара Карнезис да избива под гредата.

Малшансът преследваше Милан и чудесен удар на Сусо извън наказателното поле срещна напречната греда в 32-ата минута.

Лука Антонели получи неприятна травма в началото на втората част и бе заменен от Де Шилио. Антонели беше изнесен на носилка.

Атаките на Удинезе обаче носеха заплаха и Емил Халфредсон прати на сантиметри покрай дясната греда на слисания Донарума.

Две минути преди края на редовното време Емануел Баду центрира отдясно и резервата на „зебрите” Стипе Перица с воле от въздуха препарира Донарума след коварен рикошет в тялото на Абате.

Джо Харт дебютира под наем за Торино при гостуването на Аталанта в Бергамо, но „биковете” допуснаха обрат и загубиха с 1:2 на „Атлети Адзури д’Италия”.

През първата част голове не паднаха, но пък треньорът на Торо Синиша Михайлович беше изгонен за невъздържано поведение.

В 54-ата минута Яго Фалке изпълни перфектен пряк свободен удар и гостите поведоха с 1:0.

Само две минути по-късно Джо Харт се изложи при корнер и изпусна топката по подобие на Клаудио Браво в дербито на Манчестър и Андреа Мазиело веднага го наказа – точен удар за 1:1.

Де Силвестри направи дузпа срещу Папу Гомес и английският вратар трябваше да спасява дузпа. Франк Кеси обаче го прати в грешния ъгъл и донесе победата на Аталанта – 2:1.

Лацио не загуби като гост на Киево след 1:1.

Централният защитник Алесандро Гамберини откри за „Летящите магаренца” в 51-ата минута, но само три по-късно друг защитник – Стефан де Врай, изравни за столичани.

Лошото време в Италия провали два от мачовете от третия кръг в неделния следобед.

Дженоа и Фиорентина започнаха мача почти при потоп в Генуа, но когато заваля градушка ситуацията стана нетърпима и реферът Лука Банти реши да прекрати всичко след 28 минути игра без гол.

На „Олимпико” Сампдория водеше с 2:1 на Рома на почивката, но мачът се поднови чак в 18:06 българсо време след над час пауза заради поройния дъжд.

Рома поведе с първия си шанс. Диего Пероти проби през двама на фланга и центрира, а на втора греда Мохамед Салах с глава откри.

10 минути по-късно Луис Муриел заби воле под гредата от много малък ъгъл, като Счесни не се намеси добре.

В 41-ата минута пак полският страж се поколеба и Куаляреала реагира най-бързо, за да направи добавка за 2:1.