Фейенорд шокира Юнайтед с 1:0 в Ротердам (ВИДЕО)

Фейенорд шокира Юнайтед с 1:0 в Ротердам (ВИДЕО)

Моуриньо пусна резервите в Лига Европа

Фейенорд победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в първия мач от група "А" на Лига Европа.

 

Холандците изиграха много силен мач срещу резервите на Юнайтед. Мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо направи цели осем промени в състава си спрямо последния мач на отбора, с което показа, че не държи толкова много на турнира. 

 

Домакините се възползваха по най-добрия начин от това и постигнаха ценна победа с попадение на юношата си Тони Тринидад де Вилена в 79-ата минута.

 

Още в  11-ата минута холандците  бяха близо до откриване на резултата. Берхуйс опита далечен удар и Давид де Хеа трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си.

 

Първата възможност за Юнайтед дойде в 16-ата минута, когато Пол Погба стреля от фаул, но без реално да затрудни вратаря Брад Джоунс. В 24-ата минута гостите стигнаха до най-доброто си положение до момента. Матео Дармиан намери Антони Марсиал в наказателното поле, французинът стреля от движение, но топката мина до гредата.

В 40-ата минута Фейенорд имаше нова добра ситуация, като Тоорнстра получи чудесно центриране в пеналта, но ударът му от движение мина над целта.

 

Англичаните започнаха активно второто полувреме и още в първите секунди организираха атака, която завърши с неточен далечен удар на Андер Ерера. Фейенорд пък отговори с доста по-опасен далечен изстрел на Ел Ахмади. Гостите обаче засилваха натиска и в 61-ата минута Пол Погба също пробва мерника си от дистанция. 

 

Недоволен от развитието на мача в 63-ата минута Жозе Моуриньо направи тройна смяна, като пусна в игра Златан Ибрахимович, Мемфис Депай и Ашли Йънг, които трябваше да раздвижат нещата в предни позиции.

 

Следващото положение обаче бе за домакините, които организираха хубава контра в 73-ата минута и Башачикоглу стреля до гредата. Две минути по-късно пък "червените дяволи" имаха прекрасна възможност за гол. След центриране от фаул Златан се извиси и стреля с глава отблизо, но неточно.

 

Фейенорд обаче издебна своя шанс на контраатака. В 79-ата минута домакините отнеха една топка и нахлуха на скорост в полето на съперника. Йоргенсен напредна по крилото и пусна по земя за Тринидад де Вилена, който засече кълбото в мрежата на Де Хеа за 1:0. В ситуацията останаха съмнения за засада при паса към Йоргенсен.

 

До края Юнайтед направи всичко възможно да стигне поне до равенството, но стигна само до едно разбъркване в наказателното поле в 86-ата минута, което не завърши с гол. В добавеното време Ибра стреля опасно от фаул, но и той не успя да преодолее вратаря.

Така Фейнорд записа важна победа на старта на мачовете в група "А" на Лига Европа. В същото време Юнайтед ще трябва да се реваншира в предстоящите срещи.

 

В другия мач от групата Заря (Луганск) и Фенербахче завършиха 1:1 в Украйна. Домакините поведоха чрез Гречишкин в 52ата минута, а Кяер успя да изравни в шестата минута на добавеното време на мача и по този начин да лиши украинците от трите точки.

Атлетико Мадрид скочи на ВАР, иска обяснения от съдиите

Недоволството в Атлетико Мадрид от съдийството по време на мача срещу Барселона нараства с всеки изминал час след двубоя от Ла Лига, изигран на „Метрополитано“

Санкт Паули с важна точка в Берлин

Гостите доиграха мача с 10 души

Селта с обрат на "Местая"

Тимът от Лига остава в битката за Европа

Алегри ще изненада Конте с интересни титуляри срещу Наполи

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри е решил да изненада Наполи с избора си на нападатели за утрешния ключов сблъсък на „Диего Армандо Марадона“ между третия и втория в Серия "А", твърди „Скай Спорт“

Италия продължава да се дъни - само един стадион е готов за Евро 2032

Италия е изправена пред сериозни организационни предизвикателства във връзка с домакинството на Евро 2032, като към момента едва един стадион от планираните е напълно готов

Болоня потрепери, но успя да бие Кремонезе (ВИДЕО)

Болоня победи Кремонезе като гост с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Серия А, като по този начин излезе на 8-о място с 45 точки