Хамес и Бензема откриха сметките си за сезона срещу Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал остана безгрешен лидер в Примера и без контузените Роналдо и Бейл

Без контузените Кристиано Роналдо и Карим Бензема, Реал Мадрид не допусна изненада и победи Еспаньол с 2:0 като гост в 4-ия кръг на Примера дивисион, за да се завърне на върха с пълен актив от 12 точки. Хамес Родригес вкара в добавеното време на първата част, а Карим Бензема реши всичко след почивката. И за двамата това бяха първи голове за сезона.

Кристиано Роналдо страда от болно гърло, а Бейл получи неприятен удар и Зидан реши да ги съхрани за домакинството на Виляреал през седмицата.

В Каталуния Серхио Рамос изпусна с глава след корнер в осмата минута.

Пиати се контузи за домакините и бе заменен в десетата, а Лео Баптищао имаше страхотен шанс, но Кико Касия изби с протегнат крак.

Каземиро също се контузи след сблъсък с Диоп, опита да продължи, но не можа и Тони Кроос влезе в 19-ата минута.

В 40-ата Марсело центрира на втора греда и Бензема се разписа с глава, но попадението бе отменено с вдигнат флаг за засада. Баптищао преодоля Касия с удар с глава, но топката мина встрани.

Еспаньол вече си мислеше, че ще се оттегли на почивка при реми, но Хамес Родригес имаше други идеи. Кроос подаде на колумбиеца, който се измъкна от двама, пребори Диоп и извън наказателното поле с нисък изстрел прониза десния ъгъл за 1:0 във втората добавена минута на първата част.

Домакините започнаха силно втората част, но Бензема им напомни за мощта на Реал в атака със силен изстрел, отразен майсторски от Диего Лопес.

В 71-ата минута Карвахал пусна за Лукас Васкес по десния фланг, той веднага пусна ниско пред вратата и там Бензема вкара своя първи гол за сезона за 2:0. Голът на Хамес също бе първи за него за сезон 2016/17.

Касия изби коварно рикоширал изстрел на резервата Фелипе Кайседо над напречната греда, а до края Реал се задоволи да разиграва топката спокойно в очакване на последния съдийски сигнал.

Реал Мадрид е единственият отбор в Ла Лига без грешка в 4-те кръга досега и води с 12 точки. Барселона и Лас Палмас имат по 9, а Еспаньол е само с две на 16-а позиция и още чака първата си победа.

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)