Фиорентина сложи край на серията на Рома от 21 мача без загуба в Серия А (ВИДЕО)

Оптимистичен шут на Милан Бадел навести мрежата на Шчесни

Милан Бадел вкара с далечен шут в 82-ата минута и Фиорентина надви 1:0 Рома, след като Раджа Наинголан удари гредата.

За първи път „вълците” губят мач от Серия А след 21 кръга.

През първото полувреме Един Джеко имаше страхотна възможност и претенции за дузпа.

Тези отбори се срещнаха редица пъти през последните няколко години, включително за Купата на Италия и в Лига Европа, докато дискутираният трансфер на Мохамед Салах изостри съперничеството. Салах беше на линия срещу бившия си клуб, докато Томас Вермален Мрио Руи и Антонио Рюдигер бяха контузени. Тосканците разполагаха с пълен състав, но представянето им досега през сезона беше доста беззъбо.

Един Джеко не успя да се възползва от чудесен пас на Алесандро Флоренци, пращайки с глава встрани от вратата. Минути по-късно воле на босненеца изпари пръстите на Чиприан Татарушану.

Йосип Иличич изпусна златна възможност на контраатака, като Костас Манолас се втурна назад, за да му попречи.

Джеко имаше претенции за дузпа в момент, когато се сблъска с Ненад Томович и двамата паднаха, но реферът подмина ситуацията.

Още една асистенция на Флоренци позволи на Джеко да избегне трапа за засада, но изстрелът му мина над вратата.

Иличич и Борха Валеро стреля встрани, докато Салах прати над напречната греда от дъгата след изваждане на Строотман.

Второто полувреме беше още по-интригуващо. Никола Калинич пропусна изключително лесна топка в 66-ата минута, като беше оставен да стреля свободно с глава от няколко метра, но вместо да вкара прати в ръцете на Шчесни.

13 минути преди края двамата треньори извършиха смени с мисъл за атаката. Влязоха Кума Бабакар и Франческо Тоти.

Легендата на Рома веднага имаше въздействие, комбинирайки с Флоренци, за да се изведе Раджа Наинголан. Мощният удар на белгиеца беше изби с пръсти от Татарушану в страничната греда.

Победният гол падна в 82-ата минута, когато оптимистичен шут на Милан Бадел се отклони в страничния стълб и влетя в мрежата. Шчесни нямаше шанс.

В добавеното време Рома натисна за изравнителен гол, но и краката на Татарушану помогнаха при опит на Ел Шаарави, а Тоти прати встрани на близката греда.

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)