Балотели наказа Монако с два гола при разгром

Ница разби участника в Шампионска лига с 4:0, Лион громи Монпелие с 5:1

Марио Балотели наказа участника в Шампионска лига с два гола за домакинския успех на Ница с 4:0 в едно от дербитата на междинния шести кръг в Лига 1. Така той вече има четири гола от два мача във френския елит след двете му попадения срещу Марсилия преди 10 дни.

Отборът на Леонардо Жардим нямаше загуба в първенството от 7 май насам, когато бе разбит с 1:6 навън от Лион, а днес отново претърпя крушение шест мача и над четири месеца по-късно.

На „Алианц Ривиера” централният защитник Пол Баис откри след подаване на Жан Сери в 17-ата минута, а Марио Балотели удвои след половин час игра след пас на Йоан Беланда.

После дойде времето на вратаря Йоан Кардинал, който спаси редица голови положения пред своята врата и не позволи на монегаските да намалят.

След купища пропуски гостите се разсеяха и в 68-ата минута Рикардо Перейра пусна за Балотели при бърза контра, а той от упор намери долния десен ъгъл за 3:0.

След третия гол играта на Монако буквално се разпадна. Резервата Аласан Плеа изпусна дузпа в края, но само секунди по-късно засече с глава отблизо центриране на Сиприен за крайното 4:0.

По същото време Лион допусна ранен гол, но размаза 10-те от Монпелие с 5:1 на своя стадион.

Морган Сансон даде аванс на шампиона от 2012 година още в 4-ата минута, но след още четири левият им бек Морган Поати беше изгонен с директен червен картон и стана много сложно за гостите.

„Хлапетата” направиха бърз обрат в края на първата част след дузпа на Набил Фекир и гол на Корентин Толисо.

След почивката нови голове на Фекир и Толисо покачиха на 4:1, а четвърт час преди края Макс Корне вкара и петия гол.