Респектиран вратар помогна на Юнайтед да се върне към победите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рашфорд влезе и понесе на гръб "червените дяволи", Рууни отново разочарова

Манчестър Юнайтед се наложи с 3:1 над третодивизионния Нортхемптън Таун на 1/16 финалите на турнира за Купата на английската лига. Срещата се проведе на „Сиксфийлдс Стейдиъм”, а „червените дяволи” сложиха край на негативната серия от три поредни загуби, а също така нарушиха тенденцията да бъдат елиминирани от по-нискоразредни тимове през последните два сезона.

Маркъс Рашфорд се появи като резерва през второто полувреме и се отличи с гол и асистенция. Така той неизменно се разписва в своите дебюти на следните сцени: Европа, Висшата лига, Купата на лигата и националния отбор на Англия (мъже и младежи).

Мениджърът Жозе Моуриньо извърши 9 промени в своя състав. На върха започна Уейн Рууни като самотен нападател. Почивка получиха Погба, Де Хеа и Бейли.

Именно Рууни имаше чудесна възможност да изведе гостите в 7-ата минута, но широко дискутираният нападател стреля встрани.

В 17-ата минута бе отсъден непряк-свободен удар в наказателното поле на Нортхемтпън за необмислено улавяне отстрана на вратаря Смит. Топката бе подадена към Рууни, чийто шут е отвратителен и попада в стената. При добавката Майкъл Карик отбеляза първия си гол за Манчестър Юнайтед от 15 март 2015 г. насам, слагайки край на периода от 556 дни без нито един.

Попадение на Рууни не бе признато поради засада в 31-ата минута. Шнайдерлин центрира великолепно на задната греда, където Фосу-Менса посрещна топката с глава, пращайки я в гредата. После кълбото попадна у Рууни, който вкара, но се намираше с около метър в засада.

Нортхемптън можеше да изравни в 38-ата минута, като топката срещна напречната греда и излезе, а три минути по-късно домакините получиха дузпа. Блинд повали Хоскинс в наказателното поле и Алекс Ревъл беше точен за 1:1.

Моуриньо почака до 55-ата минута, когато пусна тежката артилерия – Ибрахимович и Рашфорд, които заеха местата на Фосу-Менса и Депай.

Четири минути по-късно Ерера тресна гредата, а в 67-ата минута вече беше точен.

Морган Шнайдерлин отне една топка в центъра, предизвиквайки полемики около чистата му игра, а Маркъс Рашфорд асистира на Андер Ерера, който с плътен удар от границата на наказателното поле даде нов аванс на „червените дяволи”.

Само няколко минути по-късно Ерера асистира за Рашфорд, като изрита една топка зад центъра, а нова неубедителната изява на вратаря Адам Смит позволи на чудото Рашфорд да го надиграе и да сложи точка на спора.