Пирин наказа десетима от Монтана и измъкна минимална победа (ВИДЕО)

Стилиян Николов вкара единственият гол в мача

Пирин победи Монтана с 1:0 в мач от осмия кръг на Първа професионална лига.Стилиян Николов отбеляза единственото попадение в първия мач от този кръг.

Гостите от Монтана завършиха мача с 10 човека след втори жълт картон на Антон Полюткин.

Двубоят започна равностойно, като през първите 5-ет минути нямаше нищо интересно пред нито една от двете врати.

В 13-ата минута страховит удар на Петър Атанасов от тридесет метра премина в близост да дясната гредата на вратата пазена от Костов.

В 17-ата Стивън Петков стреля с глава в аут след хубава асистениция на Петър Атанасов.

В 22-ата минута груба грешка на вратаря на Пирин Красимир Костов, който бе излязъл извън наказателното си поле позволи на Атанасов да получи подарък, след който последва удар, но Сандев успя да отклони с глава и да спаси отбора си от инкасиране на гол.

В 42-ата минута Станислав Костов пусна извеждащ пас към Дани Младенов, който показа хубава скорост, преодоля Ивайло Василев, но загуби равновесие и стреля анемично в аут.

В 44-ата след пас на Орлин Старокин топката стигна до Дани Младенов, който от пеналта стреля в аут.

Началото на второто полувреме започна вихрено за домакините от Благоевград, които излязоха напред в резулата в 47-ата минута след хубав завършващ удар на Стилиян Николов, който бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Монтана и с мощен удар прати топката в мрежата.

В 56-ата минута Монтана бе близо до гол. Хубавата атака на Монтана премина през Чипев, Васев и Сергей Георгиев. Последният опита удар, но не се получи .

В 65-ата минута втори жълт картон получи на Антон Полюткин и Монтана остава с човек по-малко на терена.

В 74-ата минута вратарят на Пирин Красимир Костов увисна при центриране от свободен удар, но гостите не се възползваха от това.

В 83-ата минута Пирин можеше да реши мача. Много мощен рейд на Влади Златинов отдясно, който пробяга половината терен, за да нахлуе в наказателното поле. Той опита да центрира за Тони Тасев, но подаването му беше пресечено от Сандев.

В самия край Башлиев стреля от въздуха изключително красиво, но над вратата. Това бе и последната ситуация в срещата.