Футболна лекция на Лудогорец срещу Верея при разгром с пет гола (ВИДЕО)

Разградчани се наложиха с 5:1 при гостуването си на Верея преди мача с ПСЖ от Шампионска лига

Лудогорец победи категорично с 5:1 Верея при гостуването си в Стара Загора в мач от осмия кръг на Първа професионална лига.

Футболистите на Георги Дерменджиев изиграха много силен мач и изнесоха футболна лекция на своя противник.

Попаденията за гостите от Разград бяха дело на Мисиджан, Джонатан Кафу на два пъти, Вандерсон и Марселиньо.

Двубоят започна с натиск на гостите от Разград, но първата добра атака бе на сметката на Верея.

В 4-ата минута домакините пробваха да стигнат до гол чрез прострелно центриране в наказателното поле. Милан Борян се справи, та макар и при първия си контакт с топката да не действа много уверено.

В 8-ата минута Мисиджан бе изведен зад гърба на защитата на Верея, но в последния момент Илия Мунин се върна и успя да затвори атакуващия футболист на разградчани.

В 12-ата минута Мисиджан бе изведен за втори път в рамките на 4 минути, зад гърба на защитниците на домакините. Този път той несбърка и резултата бе открит след хубав удар между краката на Иван Караджов. При ситуацията обаче останаха съмнения за засада на Мисиджан.

В 21-ата минута последваха  две поредни спасявания на Иван Караджов. Вандерсон стреля първо и Караджов спаси, а след това Вандерсон асистира на Саша, който стреля мощно, но юношата на ЦСКА сигурно улови.

В 29-ата Джонатан Кафу бе изведен очи в очи с Иван Караджов от Марселиньо и резултата бе удвоен.

Само две минути по-късно Мисиджан разтресе страничната греда след хубав изстрел.

В 42-ата Верея отговори чрез Хасани,който отне от Анисе и стреля от границата на наказателното поле, но топката премина високо над напречната греда на вратата пазена от Борян.

В 43-ата минута след хубава контра на Лудогорец. Вандерсон и Марселиньо разиграха с двойно помежду си, като първия излезе на чиста позиция и стреля, но Караджов спаси.

В 44-та минута Вандерсон бе изведен очи в очи с Иван Караджов, но вратаря се справи. Лудогорец пропусна 100%-во полужение.

В началото на второто полувреме в 49-ата минута Вандерсон реши всичко в мача, след като вкара трети гол за своите. Кафу бе намерен с извеждащ пас зад гърба на защитниците в синьо. Последва пас към включилия се в атаката Вандерсон и за бразилеца вкара с лекота за 3:0,

В 54-ата минута напрежението в срещата взе връх и Кафу и Хасани се спречкаха, но реферът Драгомир Драганов се справи със ситуацията.

Мжду 67-ата и -70-ата минута Лудогорец нанасе двоен удар.

Първо в 67-ата Кафу вкара нов гол след като  бе изведен на чиста позиция и показа скорост, а след това и техника, преудолявайки Иван Караджов и пращайки топката в мрежата.

В 70-ата Марселиньо вкарва пети гол във вратата на Верея след хубав удар при който топката мина между краката на Иван Караджов и влетя в мрежата.

В 84-ата Елиаш обелязи почетно попадение за Верея след точно изпълнена дузпа. Минутка по-рано Минев събори в наказателното поле Педро Еуженио и реферът Драгоми Драганов правилно посочи бялата точка.

Оттук до края нов гол непадна и Лудогорец заслужено спечели с 5:1.