Сити продължи победния марш и в Уелс, Тотнъм се закачи след тях (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" развалиха лошия късмет да са без победа при отсъствие на Хари Кейн

Манчестър Сити се справи със Суонси при гостуването си на "Либърти Стейдиъм" и победи с 3:1. Два гола за успеха на гостите отбеляза Серхио Агуеро, а третото добави Стърлинг. Почетното попадение за "лебедите" пък бе дело на Йоренте.

Началото на срещата беше вихрено и още в 9-та минута Серхио Агуеро отбеляза деветия си гол за сезона. Бакари Саня пусна прострелно центриране към него, аржентинецът се откъсна сам срещу вратаря и го простреля с мощен шут по земя.

Само четири минути бяха достатъчни на „лебедите“ да отвърнат на удара. Новото попълнение на Суонси Фернандо Йоренте беше намерен от Гилфи Сигурдсон и със силен удар от въздуха разпечата вратата на Клаудио Браво.

След много интересни първи 15 минути на втората част, в 64-та минута Ван дер Хорн удари в лицето Де Бройне, докато двамата се бореха за топка в наказателното поле на Суонси и арбитърът посочи бялата точка. От нея Агуеро върна аванса на своите с прецизно изпълнение.

В 77-та минута Сити организира мълниеностна контраатака, Стърлинг пое топката малко след центъра, напредна със самочувствие, финтира защитник и прати кълбото в близкия ъгъл на Фабиански. Това беше четвъртият гол на крилото през сезона, заедно с които има и пет дадени асистенции.

Единствената лоша новина за "гражданите" беше принудителната смяна на Кевин Де Бройне в 82-та минута, като не е ясно дали ще бъде готов за мача от Шампионската лига срещу Селтик в сряда.

Като гост на Мидълзбро, Тотнъм победи с 2:1 и излезе на второ място в класирането. За щастие на всички фенове на "шпорите", футболистите на Почетино развлиха прокобата да не ситгат до трите точки, когато Хари Кейн липсва. До днес, нападателят беше пропуснал четири мача в Англия за отбора и в никой от тях те не се бяха поздравявали с победа.

Тотнъм пое инициативата на „Ривърсайд“ още от първите минути и в 7-та откри резултата. Точен за „шпорите“ бе Хеунг Мин Сон. Добрата игра на лондончани продължи и след това, стигайки се до 23-та минута, когато Сон оформи дубъл от голове.

В 59-та минута Айтор Каранка направи двойна смяна, пускайки Роудс и Адама Траоре, което даде резултат, след като в 66-та минута Бен Гибсън върна едно попадение за Боро. След гола, Мидълзбро заигра по-добре и „шпорите“ се дръпнаха леко в защита.

Въпреки финалните си опити да стигнат до точката, Мидълзбро не успяха да преодолеят Уго Лорис и трябваше да приемат загубата, която ги остави на 15-то място в класирането.