ЦСКА и Берое ще се отсрамват след загубите за Купата

Двата тима са с по 13 точки преди сблъсъка в 19:00 часа

Отборът на ЦСКА приема Берое в мач от осмия кръг на Първа професионална лига.

Арбитър на срещата е Станислав Ставров от Велико Търново, който ще даде първия съдийски сигнал точно в 19:00 часа.

Негови асистенти са Иво Колев от София и Илиян Капарашев от Велико Търново.

Допълнителни рефери в близост до двете футболни врати са Тихомир Алексов от София и Радослав Гидженов от Пловдив, а четвърти съдия е Георги Калудов от Пловдив.

През седмицата и двата отбора отпаднаха от борбата за Купата на България.

Старозагорци отстъпиха пред Септември в София с 0:2, докато ЦСКА загуби от втородивизионния Локомотив 1929 (София) с 1:2.

В състава на Берое няма контузени или наказани футболисти и старши треньорът Александър Димитров ще разчита на най-доброто.

Новият наставник на „червените” Едуард Йорданеску призова феновете за търпение след разочароващите резултати, докато капитанът им Борис Галчев за пореден път бе оставен извън групата заради конфликт с шефовете на клуба от Борисовата градина.

В миналия VII кръг на шампионата Берое фиксира нулево равенство с Дунав (Русе), а ЦСКА надделя на Черно море с минималното 1:0.

Сега двата тима заемат четвърто и пето място в класирането с по 13 точки, но старозагорци са с мач по-малко и с по-лоша голова разлика.

Вероятни състави:

ЦСКА: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Дюлгеров, Недялков, Пинто, Виана, Педро, Симао, Арсенио, Кулма;

Треньор: Йорданеску

Берое: Макенджиев, В. Василев, Миланов, Иванов, Зехиров, Том, Като, Милисавлевич, Божилов, Василев, Манга;
Треньор: Димитров;

Мачът е пряко в ефира на Диема спорт 2, а по традиция Novsport.com ще го проследи на живо посредством чат-коментар на всички интересни моменти.