Канада би Русия и ще играе на финал (ВИДЕО)

"Кленовите листа" се наложиха с 5:3

Домакинът Канада е първият финалист на световната купа по хокей в Торонто, след като разби с 5:3 Русия.

"Кленовите листа" напълно обезвредиха капитана на съперника Алекс Овечкин, който записа само един удар в целия мач, докато техният Сидни Кросби се развихри с гол и 2 асистенции. Мачът е класиката в този спорт, като ва световната купа всеки резполага с най-доброто откъм състезатели.

Кросби откри в 8-ата минута на първата част с великолепен индивидуален гол. В 9-ата на втората обаче Никита Кучеров изравни след асистенции на Зайцев и Малкин. В 16-ата Евгени Кузнецов изведе руснаците напред, като асистенции записаха Телегин и Дадонов.

Само 70 секунди по-късно обаче Крозби и Патрис Бержерон успяха да асистират на Брад Мърчант и той изравни.

Абсолютно същата тройка удари и в 76-ата сек на втората част и Канада поведе. Кори Пери и Джон Таварес доведоха нещата до 5:2, преди Артьом Понарин да се разпише 9 секунди преди края на мача. Канада ще играе финал срещу Швеция или сборния тим на Европа. Серията е от три мача.