Маркес докосва титлата след победа в Арагон

Маркес докосва титлата след победа в Арагон

Роси загуби битката с Лоренсо за второто място и вече изостава с 52 точки зад Маркес четири кръга преди края

Марк Маркес с Хонда увеличи преднината си начело в генералното класиране в MotoGP след убедителен успех в Гран при на Арагон в Испания. Маркес тръгна от полпозишън и наложи непосилно за съперниците си темпо в последната част от състезанието.

Маркес  тръгна лошо и едва не отпадна, а това му струва изоставане назад до пето място в колоната. Но испанецът след това беше неудържим на едно от домашните си трасета и 12 обиколки преди края задмина Валентино Роси, за да поеме водачеството.

В последните 10 обиколки Маркес записа серия от най-бързи обиколки и се откъсна напред. Зад него битката за второто място се водеше между съотборниците в Ямаха Валентино Роси и Хорхе Лоренсо.

Лоренсо изпревари Доктора, който се залепи за него и с типичната си тактика изчакваше последните обиколки, за да атакува. Две обиколки преди края Роси „натисна спусъка” и влезе от вътрешната страна на един завой, но с прекалено висока скорост, изпусна завоя, излезе извън пистата, успя да се върне, но Лоренсо беше вече далеч напред и завърши втори, а Роси остана трети на подиума.


С 4-ия си успех за сезона и общо 28-и в неговата кариера Марк Маркес (248 точки) вече има преднина от 52 точки пред Валентино Роси (196) четири кръга преди края на сезона и е огромен фаворит за титлата.

Резултати от Гран при на Арагон, 14-и кръг за сезона в MotoGP:
1. Марк Маркес /Хонда/ 41’57.678
2. Хорхе Лоренсо /Ямаха/
3. Валентино Роси /Ямаха/
4. Маверик Винялес /Сузуки/
5. Кал Кръчлоу /Хонда/
6. Дани Педроса /Хонда/
7. Алейш Еспаргаро /Сузуки/
8. Пол Еспаргаро /Ямаха/
9. Алваро Баутиста /Априля/
10. Щефан Брадъл /Априля/
11. Андреа Довициозо /Дукати/
12. Микеле Пиро /Дукати/
13. Ектор Барбера /Авинтия/
14. Юджийн Лавърти /Аспар/
15. Ники Хейдън /Естрея Галисия/
16. Йони Ернандес /Аспар/
17. Данило Петручи /Окто Прамак/
18. Лорис Баз /Авинтия/
19. Скот Рединг /Окто Прамак/

Незавършили:
Тито Рабат /Естрея Галисия/

Генерално класиране за сезона в MotoGP:
1. Марк Маркес /Хонда/ 248 точки
2. Валентино Роси /Ямаха/ 196
3. Хорхе Лоренсо /Ямаха/ 182
4. Дани Педроса /Хонда/ 155
5. Маверик Винялес /Сузуки/ 149
6. Кал Кръчлоу /Хонда/ 105
7. Андреа Довициозо 104
8. Андреа Яноне /Дукати/ 96
9. Пол Еспаргаро /Ямаха/ 96
10. Ектор Барбера /Дукати/ 84

Никола Цолов даде трето време на тестове във Формула 2

Българският пилот Никола Цолов даде трето време в сутрешната сесия от третия ден на предсезонните тестове на Формула 2 в Барселона, изоставайки с близо десета от секундата от съотборника си в Кампос Рейсинг - Ноел Леон от Мексико.

Никола Цолов с 12-то време на сутрешната сесия в Барселона

Българинът Никола Цолов даде 12-о време на сутрешната сесия в тестовете във Формула 2 в Барселона

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината