Шалке допусна обрат и пета загуба в пет мача (ВИДЕО)

Кралскосините подариха първата победа на Хофенхайм и ще уволняват треньора

Шалке 04 допусна пета загуба в пет мача от началото на сезона в Бундеслигата след обрат до 1:2 при гостуването си на Хофенхайм, който пък постигна първия си успех. По този начин треньорът на „кралскосините” Маркус Вайнцийрл най-вероятно ще бъде уволнен.

За първи път в историята на участието си в Бундеслигата Шалке допуска пет загуби в първите пет мача на нов сезон.

Гостите от Гелзенкирхен поведоха още в началото, но до почивката бяха обърнати. В 4-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг засече с плонж центриране на Бреел Емболо и даде малко спокойствие на треньора Вайнцийрл.

Хофе не се смути и Андрей Крамарич бързо можеше да изравни, когато остана сам пред вратаря, прехвърли го, но прехвърли и вратата.

Крамарич все пак отбеляза изравнителен гол в 17-ата минута, когато засече чудесно с глава центриране отляво на Кадерабек.

В 33-ата минута гостите от Гелзенкирхен удариха греда. Хунтелаар отклони в страничния стълб с глава дълбоко центриране в наказателното поле, макар че негов съотборник беше в засада при нереагиращ лайнсмен.

Хофе осъществи пълен обрат в 41-ата минута, завършвайки успешно контраатака. Демирбай даде умен пас във вратарското поле отдясно и там Руп засече в опразнената врата.

Чупо-Мотинг имаше неоснователни претенции за дузпа в началото на втората част, когато негов забавен пас се удари в ръката на бранител.

Ут потърси зрелищен трети гол за Хофенхайм, като се завъртя и шутира мощно фронтално пред пеналта, но прати високо.

В края Шалке имаше нови неуважени претенции за дузпа, този път далеч по-основателни, а Саша Рийтер пропусна чисто положение пред вратата на домакините и така гостите останаха последни в класирането без актив и с голова разлика 2-10.

Хофенхайм, който е без загуба от началото на сезона, се изкачи до 9-ото място със своите 7 точки. Толкова имат още отборите на Майнц, Леверкузен и Аугсбург.