Иличич изпусна дузпа, а Фиорентина и Милан не вкараха в напрегнато дерби (ВИДЕО)

"Росонерите" бяха бесни в края, когато не получиха дузпа или фаул за нарушение срещу Луис Адриано

Йосип Иличич изпусна дузпа за Фиорентина през първата част, а Милан за първи път през сезона направи 0:0 като гост на „Артемио Франки” в 6-ия кръг на Серия А.

„Виолетовите” стартираха силно с удари на Бернардески и Иличич, а Калинич искаше, но не получи дузпа за битка с Палета в наказателното поле.

Хаос настъпи пред вратата на Милан в средата на първата част и след серия от грешки, най-вече на Де Шилио, Калабрия задържа Борха Валеро и съдията даде дузпа. Йосип Иличич обаче нацели напречната греда и това бе първи негов пропуск от 9 изпълнени наказателни удари в калчото.

И през втората част Фиорентина разиграваше повече, а Милан дебнеше на контри. При една от тях Нианг, Бонавентура и Бака се изредиха да стрелят и всеки път опитите им бяха блокирани.

Халфовите линии бяха тотално прескачани с напредването на времето и двата тима търсеха победата с атака след атака и към двете врати.

Калинич накара Донарума да спасява, а Салседо попречи на Бака след пас на Монтоливо. Бадел пък бе на точното място да спре удар на Сусо към далечния долен ъгъл.

В последните минути на добавеното време „росонерите” останаха бесни, защото Луис Адриано се втурна напред и бе спънат от Томович точно на границата на наказателното поле. Съдията беше далеч и счете играта за чиста, макар тя да не беше, защото Томович не игра с топката, но така или иначе мачът завърши без голове.

Милан има 10 точки в подножието на върха. Със същия актив са още Рома, Лацио, Киево и Болоня. Фиорентина има 8 малко след тях.