Проведе се последния кръг от Ендуранс шампионата за 2016

Отборът на Top Drift (Nissan 200SX) завърши на първо място в групата на състезателните автомобили с двигатели над 2 000 куб. см.

В неделя на писта „Долна Митрополия“, която се намира край Плевен се проведе последния кръг от ендуранс шампионата за тази година. След състезанието Endurance Pole в събота, за неделния ден останаха да се проведат две надпревари – Endurance Sprint (1-часово състезание), както и класическия тричасов Endurance.

В едночасовото състезание участие взеха 15 отбора. Отборът на Top Drift (Nissan 200SX) завърши на първо място в групата на състезателните автомобили с двигатели над 2 000 куб. см. Отборите на Пинокио Моторспорт (BMW E30) и РиВ Aуто (BMW E36) завършиха на втора и трета позиция. В същата група, но в клас до 2 000 куб. см., първото място бе заето от отбора на Lotus Sofia Motorsport (Lotus Elise), а втори и трети останаха Дъга Сервиз-Плевен (Opel Kadett) и HPP (Honda Civic).

Отборът на Scuderia Papazov (BMW E30 328) навъртя 23 обиколки и спечели състезанието в групата на туристическите автомобили с обем на двигателя над 2 литра, а отборът на Vaptech Racing (Mercedes W124 3.6)остана на втора позиция. Тимът на Florida Racing (Peugeot 205) завърши на първо място при автомобилите с двигател до 2 литра. Втори и трети останаха отборите на Жо-Ник-09 (Opel Astra) и Kose Bose (Renault Clio Sport).

Само седем отбора взеха участие в тричасовия Ednurance. С направени 69 обиколки, отборът на Evo Racing (Renault Clio Sport) завърши на първо място при състезателните автомобили с двигатели до 2 литра. Втори и трети завършиха тимовете на Sofia Lotus Motorsport и Sofia Lotus Racing (Lotus Elise).

При туристическите автомобили с двигатели над 2 литра на първо място завърши отбора на Scuderia Papazov. При автомобилите с двигатели до 2 литра, с най-много обиколки завърши отбора на Pleven Rally Team, но същите бяха дисквалифицирани по-късно след подадена контестация за използване на нерегламентиран резервоар. Така на първо място бе класиран отбора на Evolution Racing (Peugeot 106 Rally), а втори бе отборът на Kose Bose.