Ще успее ли България да завърши на първо място в групата си в Лига на нациите?

28 септември 2016 23:34 Станислав Жеков

Лудогорец полетя, но Кавани и компания приземиха българския шампион след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец загуби с 1:3 втория си двубой в груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят от група "А", който се игра на стадион "Васил Левски", започна добре за момчетата на Георги Дерменджиев, които поведоха в 16-ата минута след попадение на Натанаел от свободен удар. До края на полувремето обаче френският шампион успя да върне едно попадение чрез Матюиди, който бе изведен по отличен начин от Марко Верати в 40-ата минута и не сбърка.

През втората част Кавани даде аванс на гостите, а две минути по-късно капитанът Моци пропусна от бялата точка. В 60-ата минута Кавани вкара втория си гол и реши мача, фиксирайки крайното 3:1

Срещата започна равностойно, като гостите от Франция задържаха повече топката, а Лудогорец бе отборът, който се опитваше да играе на скорост.

Първият точен удар в мача бе на сметката на българските „орли”.  В 5-ата минута Мисиджан стреля, но Ареола спаси.

В 6-ата минута  грешка в защитата на Лудогорец позволи на Кавани да стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на педя от сглобката на вратата. Пасът към Кавани пусна Ди Мария.

В 12-ата минута Лудогорец организира хубава атака, която премина през Кафу, Мисиджан и Анисе. Последният получи на границата на наказателното поле и стреля, но високо над вратата.

В 16-ата минута възпитаниците на Георги Дерменджиев стигнаха до попадение. Натанаел откри след прецизно изпълнен свободен удар.

В 24-ата минута българският шампион бе близо до отбелязването на второ попадение,  но ударът на Мисиджан с глава бе спасен от Ареола.

В 28-ата минута след продължителната атака на ПСЖ топката стигна до непокрития Лукас Моура, който стреля от границата на наказателното поле, а топката мина заплашително покрай плонжа на Стонояв, но излезе в аут.

В 40-ата минута ПСЖ изравни чрез Матюиди, който бе намерен от Марко Верати в наказателното поле, и не сбърка, за да изравни резултата. При попадението останаха съмнения за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

През втората част ПСЖ натисна сериозно своя съперник и още в 50-ата минута Ди Мария получи на границата на наказателното поле и елегантно се обърна, след което стреля, но топката премина над вратата.

В 52-ата минута грешка в защитата на Лудогорец позволи на Ди Мария да стреля от непосредствена близост, но Владо Стоянов спаси.

Минута по-късно Лудогорец отговори с бърза атака, преминала през Кафу и Марселиньо. Последният падна в наказателното поле на гостите, но чешкият съдия подмина ситуацията.

В 55-ата минута възпитаниците на Унай Емери стигнаха до пълен обрат в мача. Остро центриране на Ди Мария от свободен удар намери Кавани, който отклони с глава и топката влетя в мрежата - 2:1 за ПСЖ.

В 57-ата минута след разбъркване в наказателното поле на ПСЖ Марселиньо се добра до топката и бе съборен от Тиаго Мота, след което съдията отсъди дузпа.

Моци стреля от бялата точка, но пропусна. Слабият удар на румънеца бе париран от Арелоа.

Максимата, че когато не вкарваш, ти вкарват, се изсипа с пълна сила върху Лудогорец. Бърза контра организира ПСЖ, при която Лукас намери Кавани в наказателното поле. Нападателят стреля, а при удара топката се отклони в крак на защитник в зелено и влетя в мрежата зад Стоянов за 3:1.

В 67-ата минута ПСЖ бе много близо до четвърти гол, но Матюиди пропусна 100-процентово положение. Кавани подаде към Матюиди, който бе сам срещу Стоянов, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Лудогорец.

Оттук до края нов гол не падна и Лудогорец загуби с 1:3 от ПСЖ.

В същото време в другия мач от групата Арсенал победи Базел с 2:0 и се изравни в класирането в група "А" с актив от 4 точки с ПСЖ, който е с по-добра голова разлика и е водач в групата.

21. Стоянов
25. Минев

Събития

90+3' Край на мача Край на мача. ПСЖ обърна Лудогорец и спечели с 3:1 при гостуването си в София на българския шампион.
89' Три минути добавено време
81' Смяна за състезател влизащ в игра Криховяк го заменя
81' Смяна за състезател излизащ от игра Верати е заменен
79' Удар Анхел Ди Мария отправи много хубав удар от фаул, но Стоянов плонжира и спаси
74' Смяна за състезател влизащ в игра Лукоки го заменя
74' Смяна за състезател излизащ от игра Мисиджан е заменен
67' Bнимание Невероятен пропуск на Матюиди. Кавани подаде към Матюиди, който бе сам срещу Стоянов, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Лудогорец.
62' Удар Нова възможност за гостите от Франция. Кавани стреля силно, но над вратата
60' Гол ГОЛ! Бърза контра на ПСЖ, при която Лукас намери Кавани в наказателното поле. Нападателят стреля, а при удара топката се отклони в крак на защитник в зелено и влетя в мрежата зад Стоянов
58' Пропусната дузпа Моци стреля от бялата точка, но пропусна. Слабият удар на румънеца бе париран от Арелоа
57' Bнимание Разбъркване в наказателното поле на ПСЖ. Марселиньо се добра до топката и бе съборен от Тиаго Мота, след което съдията отсъди дузпа
55' Гол ГОЛ! Остро центриране на Ди Мария от свободен удар намери Кавани, който отклони с глава и топката влетя в мрежата - 2:1 за ПСЖ
53' Bнимание Лудогорец отговори чрез бърза атака преминала през Кафу и Марселиньо. Последният падна в наказателното поле на гостите, но чешкият съдия подмина ситуацията
52' Bнимание Грешка в защитата на Лудогорец позволи на Ди Мария да стреля от непосредствена близост, но Владо Стоянов спаси
51' Жълт картон Голмайсторът Натанаел получава жълт картон
50' Удар Ди Мария получи на границата на наказателното поле и елегантно се обърна, след което стреля, но топката премина над вратата. Все пак отчитаме поредната опасна атака за гостите
48' Удар Анемичен удар на Кавани и топката премина в страни от вратата
46' Дадено е начало на втората част. Без смени на почивката
45' Край на първата част. Павел Краловец свири край на полувремето без да даде нито минутка добавено време. Така двата отбора остават развръзката за втората част
44' Жълт картон Дяков получава жълт картон
42' Контузия или получаване на медицинска помощ Верати фаулира Дяков в средата на терена и играта е временно спряна
40' Гол Гол! ПСЖ изравнява чрез Матюиди, които бе намерен от Марко Верати в наказателното поле и не сбърка, за да изравни резултата. При попадението останаха съмнения за засада
37' Bнимание Лукас потъри с хубав пас Кавани в наказателното поле. Нападателят се строполи в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията
30' Центриране Ди Мария центрира опасно от корнер, но след удар Тиаго Силва топката излезе в аут
28' Удар След продължителната атака на ПСЖ топката стигна до непокрития Лукас Моура, който стреля от границата на наказателното поле, а топката мина заплашително покрай плонжа на Стонояв, но излезе в аут
24' Центриране Остро центриране на Вандерсон в наказателното поле на французите бе засечено от Мисиджан с глава, но Ареола улови
19' Bнимание Бърза атака на ПСЖ. Ди Мария напредна и влезе в наказателното поле, където опита остро подаване, но Паломино се намеси решително и предотврати по-сериозна опасност пред Стоянов
16' Гол ГОЛ! ГОЛ ! ГОЛ! Лудогорец повежда с 1:0 след попадение на Натанаел, който реализира след хубав удар с левия крак от пряк свободен удар. Бразилецът прати топката в близкия ъгъл, но без шанс за Ареола
12' Bнимание Хубава атака на Лудогорец, която премина през Кафу, Мисиджан и Анисе. Последният получи на границата на наказателното поле и стреля, но високо над вратата
10' Спокойни първи десет минути на срещата. По една възможност за двата тима.
6' Bнимание Грешка в защитата на Лудогорец позволи на Кавани да стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на педя от сглобката на вратата. Пасът към Кавани пусна Ди Мария
5' Удар Мисиджан стреля, но Ареола улови
3' Начало на мача Начало на мача. Около 25000 зрителите има на стадион "Васил Левски"
0' "Искам футболистите да играят освободени. Няма как да бъдат спокойни, напрежението го има преди самия мач, но ние сме играли вече такива мачове. Имаме рутината. Няма какво да губим", заяви Георги Дерменджиев непосредствено преди мача
0' Унай Емери прави изненадваща промяна. Тиаго Мота е предпочетен вместо Криховяк в ролята на дефанзивен халф
0' Георги Дерменджиев ще разчита на най-силния си състав след възстановяването на левия бек Натанаел. Той ще използва предпочитаната си система от 4-2-3-1