Черно море излъга десетима от Берое и взе ценни три точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първа загуба на Берое у дома през този сезон и мощни викове "ОСТАВКА"

Черно море победи при гостуването си Берое с 1:0 в мач от деветия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Иван Коконов в 7-ата минута на мача.

Старозагорци останаха с човек по-малко в началото на втората част след два бързи жълти картона на Иво Иванов.

Това бе трета поредна загуба на футболистите, водени от Александър Димитров, и общо четвърти мач без победа.

"Моряците" пък с победата излязоха от серия от четири мача без успех и зарадваха своя треньор Георги Иванов.

Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха резултата още в 7-ата минута, когато Иван Коконов бе оставен непокрит в наказателното поле и след хубав рейд на Сукуп по дясното крило бе намерен. Последва хубав завършващ удар на Коконов и „моряците” поведоха в резултата.

В 9-ата минута бе извършена първата смяна в двубоя. След интервенция с Бакари Венци Василев получи травма в коляното и напусна принудително терена.

В 17-ата минута Коконов стреля опасно, но Макенджиев улови. Три минути по-късно Милисавлевич стреля от 20-метра, но Коварж спаси.

Между 40-ата и 42-ата минута Берое можеше да изравни на два пъти. Първо Милисавлевич напредна мощно по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където двама от Берое се разминаха с топката.

Минута по-късно Божилов стреля с глава и след намеса на Коварж топката се отби в десния страничен стълб на вратата на "моряците".

През втората част беройци се активизираха и опитаха да стигнат до бърз гол, но не се стигаше до чиста голова ситуация.

В рамките само на две минути между 48-ата и 51-ата капитанът на заралии Иво Иванов получи два жълти картона и остави своите с човек по-малко на терена. При първата ситуация той се сдърпа с Бакари, а при втория картон изрита лошо Секуп в борбата за една топка.

Въпреки това, че останаха с човек по-малко възпитаниците на Александър Димитров не се предадоха и с всички сили опитаха да стигнат поне до равенство.

В 59-ата Милисавлевич отправи диагонален удар, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно отново Неманя проби този път през центъра на атаката и стреля от дъгата на наказателното поле, но изпрати топката над целта.

В 63-ата Черно море можеше да реши всичко в мача след центриране в наказателното поле на "Берое", при което топката попадна в Пламен Николов, който стреля, но ударът бе блокиран, а кълбото все пак се озовава в Георги Илиев, но Благой Макенджиев улавя последвалия удар.

В 66-ата Берое пропусна най-добрата си възможност в срещата. Радослав Кирилов бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Пржемисъл Коварж, но стражът бързо скъси дистанцията помежду им и изби последвалия изстрел в ъглов удар, след който не се получи нищо опасно за „моряците”.

В 75-ата минута Атанас Зехиров стреля от пряк свободен удар, заложен на 27 метра от целта, но топката срещна стената от играчи.

Три минути след това Александър Цветков стреля от средна дистанция, но Благой Макенджиев спаси.

В 90-ата минута Карлос Охене стреля от наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда.

С тези положения се изчерпа и всичко в този мач. Така Черно море спечели важни три точки на чужд терен, а за Берое остана да търсят точки в предстоящите срещи.