Манчестър Юнайтед с първо реми при Моуриньо след куп пропуски на „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” не можаха да бият закъсалия Стоук

Серията на Манчестър Юнайтед от три победи във всички турнири приключи с първото равенство на тима под ръководството на Жозе Моуриньо.

„Червените дяволи” взеха само точка от домакинството си на закъсалия Стоук Сити след 1:1 на собствения си „Олд Трафорд” в мач от седмия кръг на английската Висша лига.

Така те вече имат с три точки по-малко в актива си, отколкото имаха на същия етап от сезона през миналата кампания под ръководството на Луис ван Гаал.

Новият им португалски наставник отново остави на резервната скамейка капитана Уейн Рууни, като заложи на Хуан Мата зад нападателя Златан Ибрахимович. На фланговете пък бяха младоците Джеси Лингард и Маркъс Рашфорд.

Домакините започнаха вихрено срещата и още във втората минута Ибрахимович бе изведен сам срещу вратаря, но и двата му удара бяха спасени с вещина от Лий Грант.

В 16-ата минута Манчестър Юнайтед проведе чудесна атака, при която Златан с пета изведе Джеси Лингард, който пусна в коридор към Пол Погба. Френският национал обаче стреля неточно, макар и останал сам срещу вратаря, за да пропусне отличната възможност.

Пет минути по-късно Хуан Мата опита страхотен прехвърлящ удар, но вратарят на Стоук спаси, а при последвалия корнер Погба стреля неточно с глава от чиста позиция.

В 27-ата минута Ибрахимович проби добре и подаде към Лингард, който стреля от движение, но вратарят на Стоук показа феноменален рефлекс.

Той продължи да го прави до почивката и в крайна сметка тя дойде при нулево реми.

След паузата нещата на терена не се промениха особено. Манчестър Юнайтед натискаше, но пропуските следваха един след друг, а Грант бе изключително стабилен на вратата на „грънчарите”.

В 67-ата минута Моуриньо направи двойна смяна като пусна в игра Рууни и Антони Марсиал, а последният откри резултата само 120 секунди след това.

При една атака отляво той подаде към Рууни, бе изпреварен, но топката се върна у Марсиал, който с прецизен удар я прати неспасяемо в далечния ъгъл – 1:0.

След това обаче „червените дяволи” намалиха оборотите и бяха наказани в заключителните минути. В 82-ата Джо Алън се възползва от неуверена намеса на Давид де Хеа и изравни резултата с удар отблизо за 1:1.

Впоследствие домакините се хвърлиха да търсят гола и в 89-ата минута Маркъс Рашфорд сложи топката на главата на Пол Погба с чудесно центриране, но френският национал от два метра нацели напречната греда.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и Стоук спря серията си от 13 загуби на „Олд Трафорд”. Гостите остават без победа през кампанията, с едва три точки в своя актив, докато Юнайтед има с 10 повече, но вече изостава с една от Евертън и с две от Ливърпул.