Себастиан Ожие спечели рали Корсика

Той се доближи още повече до четвъртата си титла в Световния рали шампионат

Себастиен Ожие спечели рали Франция, след като бе лидер във всеки един ден от надпреварата. Така той се доближи още повече до четвъртата си титла в Световния рали шампионат (WRC). Времето, за което премина всичките 390.92 километра, бе 4:07:17 часа, а на 47 секунди зад него финишира Тиери Нювил от Hyundai.

Ожие стартира в последната състезателна сутрин с 46 секунди аванс спрямо Нювил – преднина, която се стопи до 43.8 секунди на няколко момента. Най-дългият етап от състезанието бе днес и бе спечелен от Крис Мийк с невероятен замах, след като във вчерашния ден той удари дърво, а в петък пък спука гума. Той продължи да изтъква добрата си форма и в последния решаващ етап на обиколката на Корсика, като там изпревари дори вторият пилот на Volkswagen Андреас Микелсен.

Ожие завърши трети последния етап, но благодарение на аванса си отпреди записа трета победа на родна земя, но първа на остров Корсика и 36-а в кариерата му във WRC.

Третото място на Микелсен раздели Ожие от възможността да стане световен шампион още този уикенд, което означава, че борбата за титлата остава за следващия кръг в Испания. Французинът има преднина от 68 точки, а максимумът, който може да се вземе от трите оставащи кръга е 84. Третият пилот на Volkswagen Латвала финишира четвърти, пред Крейг Брийн от Citroen и дуото на Hyundais Хейдън Падън и Дани Сордо.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите