Победен гол с ръка на Косчелни в последната секунда за 20 години Венгер в Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" ликуваха в последния възможен момент като гости на Бърнли след 1:0 в 93-ата минута

Арсенал изтръгна победа с 1:0 като гост на Бърнли след странен гол с ръка на Лоран Косчелни в последната секунда на двубоя от седмия кръг на Висшата лига.

Трите точки бяха подаръка на „топчиите” за 20-ата годишнина на Арсен Венгер начело на отбора и Арсенал се доближи само на две точки от лидера Манчестър Сити и на една от втория Тотнъм.

Венгер направи само една промяна от състава, победил Базел през седмицата в Шампионска лига – Петър Чех се завърна под рамката за сметка на Давид Оспина.

Мачът на „Търф Моор” започна с рикоширал изстрел на Алексис Санчес, който мина на сантиметри покрай гредата. В 17-ата минута чилиецът подаде на Тио Уолкът, но неговият шут по диагонала също мина много близо до гредата, но от външната страна.

Бърнли имаше най-доброто положение преди почивката, но Сам Воукс от удобна позиция насочи неточно с глава след центриране на Лоутън.

Втората част също започна с пропуск на Алексис Санчес, който този път уцели вратата, но Хийтън спаси ниския удар. После той излезе на стрелкова позиция, но реши да върне за Йозил и Майкъл Кийн блокира опита на германеца.

„Виненочервените” отвърнаха с центриране на Уорд, Гудмундсон надскочи Монреал и насочи към долния ъгъл, Чех внимаваше и изби.

Алексис от воле беше на косъм от гола, но лондончани изтръпнаха в 75-ата минута, когато Майкъл Кийн надскочи двама при корнер и с глава удари гредата зад Чех.

Драмата дойде в последната 93-ата минута. Центриране от корнер беше отклонено от Уолкът с глава към втората греда, там непосредствено пред вратата бяха Окслейд-Чембърлейн и Косчелни, англичанинът стреля, топката се отби в дясната ръка на Косчелни и мина зад голлинията за 1:0. Съдиите прецениха, че играта с ръка не е повлияла на удара на Окслейд-Чембърлейн и попадението бе зачетено.

Радостта на гостите беше огромна точно пред техните фенове, а домакините бяха съкрушени, защото това беше последното докосване в мача и той приключи веднага след гола.

Арсенал има 16 точки, лидер остава Манчестър Сити с 18 след първото си поражение с 0:2 от Тотнъм, който е втори със 17 точки.

Аталанта изгуби стълб в защитата си за реванша с Ливърпул

Джорджо Скалвини е аут за мача на "Джевис"

Мойс: Дано Леверкузен са прекарили с бирите

Треньорът на Уест Хем с шеговит коментар преди утрешния сблъсък в Лига Европа

Неманя Матич: Аморим е човекът за Ливърпул

Сръбският халф игра рамо до рамо с португалеца в Бенфика

Лига 1 мести ПСЖ - Ница, заради Шампионската лига

Парижани трябва да играят мача си от първенството между двете срещи с Борусия Дортмунд