Милан направи страхотен обрат от 1:3 за 4:3 срещу Сасуоло за осем минути (ВИДЕО)

Спорна дузпа даде начало на големия обрат, по същото време Торино удари Фиорентина с 2:1

Милан направи невероятен обрат от 1:3 до 4:3 срещу Сасуоло на „Сан Сиро” в рамките на 8 минути през втората част в най-атрактивния мач от седмия кръг на Серия А.

През миналия сезон именно Сасуоло се класира за Лига Европа за сметка на Милан и „росонерите” търсеха реванш.

Монтела неочаквано остави Нианг резерва за сметка на Луис Адриано, но това не попречи за силния старт. Джакомо Бонавентура стреля, а голям рикошет в Ачерби заблуди вратаря Андреа Консили за 1:0 след 9 минути игра.

Авансът се задържа само минута, защото при завръщането си в игра Игнасио Абате подаде право на Матео Политано, който изчака Донарума да излезе и вкара на празна врата за 1:1.

18-годишният ганаец Клод Аджапонг помисли, че е вкарал първия си гол в Серия А за гостите, но съдията правилно отмени гола му за игра с ръка при опита да вкара с глава. Донарума пък рискува да загуби топката от Политано и с чиста сила успя да изрита настрани.

Монтела пусна Мбайе Нианг на мястото на Луис Адриано на почивката, но треньорът на Милан беше изгонен в трибуните още преди началото на втората част.

Сасуоло направи пълен обрат в 54-ата минута и Ачерби се разписа необезпокояван на втора греда след меко центриране на Лоренцо Пелегрини. Секунди по-късно ситуацията стана още по-тежка за Милан и Лоренцо Пелегрини направи двойно с Дефрел, за да се разпише прецизно за 3:1.

Милан получи много спорна дузпа, която върна интригата. Нианг се втурна между двама защитници и падна в наказателното поле, но сякаш той повече държеше фланелката на Пол Лирола. Съдията даде дузпа и Карлос Бака я вкара в 69-ата минута за 2:3.

18-годишният Мануел Локатели влезе като смяна за Милан и в 73-ата минута посрещна изчистена топка след корнер с бомбено воле, което намери безпощадно горния ляв ъгъл – 3:3. Тийнейджърът не можеше да повярва какъв страхотен дебютен гол в Серия А е вкарал и се хвана за главата.

Фантастичният пълен обрат на Милан с три гола за осем минути беше завършен в 77-ата, когато Нианг центрира и бранителят Габриел Палета с глава намери далечния долен ъгъл – 4:3.

В края Джанлуиджи Донарума спаси победата с фамозно спасяване с една ръка при удар на Политано.

Милан е пети с 13 точки, а Сасуоло има 9 на 13-а позиция.

По същото време Торино победи у дома Фиорентина с 2:1.

Четвърт час бе изминал в Торино, когато Карлос Санчес загуби в центъра, а Яго Фалке имаше време да се прицели и с левия крак оплете в далечния долен ъгъл – 1:0 за „биковете” и четвърти гол за сезона на испанеца.

Калинич стреля с глава право в Джо Харт от отлична позиция. Харт застина при мощно диагонално воле на Санчес след корнер, топката профуча на сантиметри от гредата.

Торо нанесе втория си удар точно след час игра. Яго Фалке пусна отличен извеждащ пас за Марко Бенаси, който надигра Татарушану очи в очи за 2:0.

„Виолетовите” стигнаха само до почетен гол на Кума Бабакар с глава след центриране на хърватския халф Хървойе Милич в 84-ата минута.

Торино е седми с 11 точки, Фиорентина пък е 14-и с 8.