Рома пребори Интер с 2:1 в наелектризиращо дерби (ВИДЕО)

"Нерадзурите" останаха без шампионатна победа като гост на Рома от есента на 2008-а насам

Рома победи Интер с 2:1 в наелектризиращо дерби на „Олимпико”, което сложи повече от достоен край на седмия кръг в Серия А. Мачът предложи нонстоп атаки към двете врати и купища голови положения.

„Нерадзурите” нямаха успех като гост на „вълците” в калчото от октомври 2008 година, а само пет минути бяха нужни на римляните да поведат. Бруно Перес нахлу по десния фланг и търкули за Един Джеко, който отблизо вкара под Ханданович за 1:0. За осми път в девет мача този сезон отборът на Франк де Бур се оказа изоставащ.

Секунди по-късно Евер Банега овладя след грешка на Костас Манолас и тресна напречната греда от голяма дистанция, Счесни беше преодолян, но имаше късмет.

Рома също удари греда. Джеко изведе бързия Салах един на един с Ханданович, но египтянинът нацели от външната страна гредата в близкия ъгъл.

Веднага пред другата врата Счесни с крак извади удар на Банега от непосредствена близост.

Флоренци стреля неточно след двойно подаване. Ансалди имаше възможност да вкара след блестящ пас на Банега, но Манолас изчисти от голлинията. Кандрева помисли, че ще вкара с отлично воле, но Счесни успя нямам да спаси с една ръка.

И втората част донесе купища голови положения. Силен изстрел на Пероти беше париран на близката греда, а при контрата Счесни изби диагоналния шут на Перишич покрай далечния стълб.

Юто Нагатомо заложи топката идеално за Асане Гукури, но 19-годишният халф стреля ужасно високо.

Натискът на Интер се отплати и Евер Банега направи двойно с Икарди, финтира Де Роси и насочи в близкия десен ъгъл за 1:1 в 72-ата минута.

Гостите обаче не направиха нужното да съхранят ремито и бързо пак се оказаха назад в резултата. Флоренци центрира от фаул, Манолас засече с глава, а рикошет от Икарди направи топката неспасяема за Ханданович – 2:1.

При идентична ситуация Флоренци пак центрира, Джеко насочи силно с глава и Самир Ханданович направи смайващо спасяване с една ръка пред голлинията.

Интер имаше един последен шанс, но Федерико Фацио решително изби свалената от Йоветич за Икарди топка.

Рома изскочи на трето място с 13 точки, Интер е девети с 11.

14
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини