Мъри в лекота се справи с Кузнецов

В следващия кръг шотландецът ще играе срещу свой съотборник за Купа "Дейвис"

Анди Мъри загуби първия гейм, но бързо стигна до пълен обрат и надви с 6:2, 6:1 руснака Андрей Кузнецов в мач от турнира по тенис за мъже в Пекин, Китай. Следващият съперник е неговият съотборник за купа "Дейвис" Кайл Едмънд, който победи с 6:4, 4:6, 6:4 испанеца Роберто Баутиста-Агут в друг мач от втория кръг на надпреварата.

Мъри е фаворит за титлата в Пекин в отсъствието на сърбина Новак Джокович, като силна серия в остатъка от сезон 2016 ще го доближи максимално до първото място в световната ранглиста.

Испанецът Давид Ферер се класира за четвъртфиналите на турнира, след като преодоля Фабио Фонини (Италия) с 6:3, 6:4. Ферер, който игра на финал на този турнир през 2010-а година и на полуфинал миналата година, където отпадна от Новак Джокович, все още търси първата си титла през този сезон.